IV NIEDZIELA  ADWENTU   

                                     23.12.2018

 1. Dzisiaj w domu parafialnym można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych dotyczących cukrzycy, jej ryzyka, problemów kardiologicznych i choroby zwyrodnienia stawów. Od 8.00 do 14.00.
 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godz. 7.00. Ostatnie roraty z udziałem dorosłych. Ostatnia okazja do spowiedzi od godz. 6.30. Wieczorem tego dnia  zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie pozostanie tylko symbolem, ale znakiem naszej wzajemnej otwartości i miłości bliźniego. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilii zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek.

Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na  wysłuchanie „Akatystu” – hymnu o Bogurodzicy w wykonaniu naszych parafian.

 1. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne, kalendarze, kropielnice ceramiczne (forma cegiełki na odnowę polichromii) do nabycia w przedsionku kościoła.
 2. W I święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.
 3. W II święto Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tace są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie w naszej Archidiecezji.

Dzieci z rodzicami zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku na zewnątrz kościoła o godz. 15.30. Od wigilii do II święta – na zewnątrz kościoła będą żywe zwierzęta.

 1. W tym tygodniu w czwartek, 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty i Apostoła. Także 100 rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 18.00.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób, które mógłby pomóc w organizacji i prowadzeniu ferii zimowych dla dzieci w drugim tygodniu ferii.
 3. Imieniny ks. wikariusza Dawida w sobotę. Zapraszamy do modlitwy za niego podczas Mszy św. wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci z rodzicami i dorosłych do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku. Zachęcamy do włączenia się z instrumentami muzycznymi.
 5. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się

w przeżywanie tegorocznego Adwentu i przygotowanie kościoła do świąt:

– parafialnemu Caritasowi za koordynację paczek dla rodzin i chorych, za zorganizowanie codziennych śniadań po roratach, za kiermasz świąteczny.

– piekarni pp. Hannie i Piotrowi Machowiczom za ofiarowane bułki i drożdżówki na śniadania roratnie (codziennie 120 sztuk)

– Firmie „Celiko” za  ofiarowaną herbatę na śniadania roratnie

– Rodzinom z Kościoła Domowego i PRD za organizację sobotnich śniadań

– Restauracji „Viktoria”, pp. Jakubczakom i Zagórskim za ufundowanie i zorganizowanie wieczerzy wigilijnej dla starszych parafian. Wzięło w niej udział około 85 osób razem z członkami CARITAS PARAFIALNEJ.

– Rodzinom i osobom, które ufundowały „Tytki miłosierdzia” dla uboższych parafian

– Mężczyznom, którzy zbudowali żłóbek na zewnątrz kościoła

– Rodzinie, która ufundowała wszystkie choinki w kościele

– Osobie, która ufundowała nowy obrus na ołtarz

– Dorosłym i młodzieży, którzy przystroili choinki i pomogli przy budowie żłóbka wewnątrz kościoła, pomogli sprzątać kościół.

– Pani organistce za codzienne Godzinki przed  roratami. Osobom, które pomogły

w oprawie muzycznej rorat, panu kościelnemu  za przygotowanie kościoła do świąt.

– Dziękujemy za wiele innych gestów życzliwości, które złożyły się na przeżywanie Adwentu i przygotowaniu świąt.

 1. Przypominamy, że w każdy piątek w naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy prezbiterium do godz. 21.00. Wejście od zewnątrz.
 2. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 3. Od piątku 28 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Odwiedziny kolędowe są przede wszystkim błogosławieństwem domu, wspólną modlitwa z rodzinami i spotkaniem. Jeśli ktoś ma intencję złożenia ofiary, jest ona przeznaczona na renowacje polichromii w naszym kościele.

 

ks.proboszcz Janusz Molewski

Plan kolędy

W piątek, 28 grudnia od godz. 15.30  (od początku numeracji).

 1. Orląt
 2. Faszynowa

W sobotę, 29 grudnia od godz. 10.00

 1. Książęca (od początku numeracji)
 2. Św. Antoniego od 5 do 41 (nr nieparzyste)

W niedzielę, 30 grudnia od godz. 15.00

 1. Św. Antoniego od 10 do 42 (nr parzyste), dwóch księży początek od nr 10 i 42.

 

Po Nowym roku, od 2 stycznia dalsza część ul. Św. Antoniego.

W kolejne dni ul. Starołęcka od początku numeracji.