III NIEDZIELA

WIELKIEGO  POSTU

24.03.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Gościmy p. Wincentego Łaszewskiego, mariologa. Na wszystkich Mszach św. krótki wykład na temat Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP wg św. Ludwika. O godz. 15.30 dodatkowe spotkanie dla osób zainteresowanych poświęceniem siebie Matce Bożej.
 • Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek, 25 marca . Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje będzie można wypełnić przed Mszą św.

Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 1. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbywają się rekolekcje szkoły podstawowej nr 59. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi na zaangażowanie dzieci.
 2. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18.30. Prowadzi Ks. Proboszcz.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.30, 17.30 z udziałem dzieci i 19.00 z udziałem młodzieży.
 4. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza w najbliższy piątek o godzinie 20.15. Temat spotkania: Dar Rady – umieć wychodzić z kryzysów. Spotkanie prowadzi ks. Sławomir Kostrzewa.
 5. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 7.30 do 21.00.
 6. W sobotę:

–  zbiórka dla ministrantów i kandydatów o godz. 10.00

–  Oaza  Dzieci Bożych  o godz. 10.00

–  Schola Dziecięca o godz. 11.00.

 1. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież licealną, studentów i młodzież pracującą.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca.
 3. Parafia organizuje Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży naszej parafii w Lipnicy Murowanej, od 1 do 9 sierpnia. Jest to ośrodek Caritasu w Pieninach. Zapisy w zakrystii. Koszt 550 zł.
 4. CARITAS przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece paschaliki na stół wielkanocny (koszt 7 zł). Zachęcamy do nabywania książek p. Wincentego Łaszewskiego i innych pozycji, które mogą stać się wartościowym prezentem dla bliskich na święta.
 5. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny
 6. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Regina Kłoskowska, mieszkała przy ul. Czekanowskiego. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym na Junikowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski