NIEDZIELA 

WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO 

24.05.2020 r

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Spotkanie dla rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele. Dotyczy to wszystkich, bez względu na datę I Komunii św.
 3. Rocznica Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w ikonie Jasnogórskiej przypada w najbliższą środę, 27 maja. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 18:00. Będzie ona związana z odnowieniem zawierzenia się Matce Bożej.Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
 4. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek do 21:00 w kaplicy.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha św. w sobotę od godz. 19:00 do 23:00. Po Apelu Jasnogórskim o 21:00 modlitwa uwielbienia. Przez cały czas adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Uroczystość ta kończy okres Wielkanocny, który wiąże się z obowiązkiem spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi codziennie od 6:30 do 7:00 i od 17:00 do 18:00. W tym tygodniu będzie dyżurowało dwóch księży.
 7. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W tym tygodniu w łączności z nowenną przed Zesłaniem Ducha św.
 8. Śpiew litanii do Matki Bożej codziennie o godz. 20:15 i różaniec w intencji ustania pandemii o godz. 20:30.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można ją nadal składać    w kościele do skarbony lub przez konto bankowe parafialne. Dziękujemy za ofiary składane na renowację polichromii, remont domu parafialnego i figurę św. Jana   Pawła II. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. W tym tygodniu do czwartku można składać żywność (artykuły spożywcze, środki czystości, dezynfekujące i opatrunkowe, odzież męską (bieliznę, skarpetki) dla sióstr Elżbietanek prowadzących w naszym mieście jadłodajnie dla bezdomnych. Prośba o dostarczenie do czwartku przedpołudniem. Zbiórka w naszej parafii odbywa się 1 raz w miesiącu – ostatnim tygodniu miesiąca.
 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 12. Odeszła do wieczności śp. Aleksandra Miśkowiec , mieszkała przy ul. Żywieckiej. Msza św. pogrzebowa w środe o godzinie 12.00 w naszym kościele, pogrzeb w środę o godzinie 13.30 na cmentarzu parafialnym we Wirach.

Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski

 

SPRAWY ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ

 1. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej online o godzinie 20.30 w intencji oddalenia epidemii.
 2. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w codziennej oraz niedzielnej Eucharystii oraz nabożeństwach przez transmisje online na stronie parafialnej.
 3. Na chwile obecną w naszym kościele obowiązuje limit 90 osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. Miejsca w kościele oznaczone. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek.
 4. Codzienna spowiedź w kościele w godzinach od 6.30 do 7.00 lub od 17.00 do 18.00. w niedzielę przed Mszami św.
 5. Osoby chore, które chciałby skorzystać ze sakramentów świętych prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie. Tel. do parafii: 61 879 31 84.
 6. Sprawy biurowe, o ile się da prosimy załatwiać telefonicznie. Tel. 61 879 31 84.
 7. Gdyby ktoś ze starszych lub chorych parafian potrzebował pomocy w zakupach lub innych ważnych kwestiach ( np. miałby w ogóle problem ze zorganizowaniem żywności) prosimy o kontakt z parafią , nr. Tel. 61 879 31 84.

POMOC DLA SIÓSTR ELŻBIETANEK PROWADZĄCYCH W NASZYM MIEŚCIE JADŁODAJNIĘ DLA BEZDOMNYCH

Zbiórka żywności będzie odbywać się zawsze w ostatnim tygodniu miesiąca

Potrzebne są:

 1. Produkty żywnościowe do szykowania kanapek (z maksymalnie długim terminem przydatności do spożycia):

– masło / margaryna / smalec kanapkowy

– wędliny (hermetycznie zapakowane)

– konserwy mięsne oraz pasztety

– cebula

– jabłka i inne owoce

– słodycze (najlepiej pakowane w pojedyncze opakowania np. grześki, princessy itp.)

– ser żółty

– jogurty

 1. Środki dezynfekujące i opatrunkowe:

– jodyna

– opatrunki

– bandaże

 1. Odzież męska, głównie bielizna osobista i skarpetki (siostry bardzo proszą, aby była ona wyprana i gotowa do użycia).

Produkty można składać w zakrystii lub przy bocznej ścianie ołtarzowej.