XII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.06.2018

 

 1. Dzisiaj
 • Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 • Msza św. o godzinie 9.00 w intencji wszystkich ofiarodawców, sponsorów i osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego.
 • W katedrze poznańskiej o godzinie 13.00 uroczysta Msza św. na zakończenie obchodów jubileuszu 1050 lecia Kościoła w Poznaniu. Po Mszy św. festyn rodzinny na Ostrowiu Tumskim. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi.
 1. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Róży Duchownej z Gostynia. W piątek uroczystość Św. Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek o godzinie 18.00 w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 3. Rozpoczynamy „franciszkańskie czwartki”. W lipcu i sierpniu zapraszamy dzieci na wspólne wyjazdy i zabawy. W najbliższy czwartek pójdziemy pieszo przez Dębinę na Dębiec do Szkoły Pożarnictwa i wspólne zabawy w Dębinie. Zbiórka o godzinie 9.00 przy kościele. Powrót o godzinie 15.00. Zapisy w zakrystii. Dzieci otrzymają posiłek.
 4. Rodzice dzieci wyjeżdżających do Obry, koło Wolsztyna na wspólne wakacje są proszeni o kontakt z ks. wikariuszem. Wyjazd dzieci w najbliższą sobotę o godzinie 14.45. sprzed kościoła.
 5. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy św.: o godzinie 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00.
 6. Nabożeństwo czerwcowe jeszcze w tym tygodniu codziennie o godz. 17.45.
 7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Medjugorie są proszone o wpłatę do końca czerwca na konto biura turystycznego drugiej, ostatniej raty i w biurze parafialnym 40 Euro.
 8. Dzieciom, młodzieży i wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku. Prosimy znajdźcie więcej czasu dla Pana Boga.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Henryk Jóźwiak, mieszkał przy ulicy Szydłowieckiej. Jego pogrzeb odbył się piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski