II NIEDZIELA   WIELKIEGO POSTU      

25.02.2018

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom Dzieło Ad Gentes.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych, którzy nie byli na katechezie lutowej w poniedziałek o godz. 18.30 w Kościele. Obecność rodziców (przynajmniej jednego) jest warunkiem przystąpienia dzieci do I Komunii Św.
 3. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę. Szkoła podstawowa nr 59 o godz. 11.00, szkoła podstawowa nr 63 o godz. 12.00.
 4. I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Różaniec w intencji powołań i powołanych o godz. 17.30. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD i Rodzin  osób powołanych o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 5. Spotkanie i próba chóru parafialnego w czwartek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.
 6. I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną od godz. 8.00 (trasa księdza proboszcza). Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 do 19.00. Msza św. wg formularza o NSPJ o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7.30, 17.30 z udziałem dzieci, o godz. 19.00 z udziałem młodzieży. Młodzież gimnazjalną zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Komunią św. o godz. 19.00.
 8. Spotkanie Duszpasterstwa Mężczyzn w piątek o godz. 20.00 w Kościele. Wykład     dr Pawła Pacholaka – diecezjalnego duszpasterza małżeństw nt.: „Św. Józef – Zwierciadło cierpliwości. Jak budować relacje z Bogiem i bliskimi”.
 9. I Sobota miesiąca:
 • Msza św. w intencji Wspólnot Żywego Różańca i Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7.00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.30. Spotkanie Żywego Różańca  po nabożeństwie w Domu Parafialnym.
 • Odwiedziny Chorych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną (trasa księdza wikariusza) od godz. 8.00.
 1. W sobotę:

– zbiórka Ministrantów i Kandydatów na ministrantów o godz. 10.00

– Oaza Nowej drogi o godz. 10.00

– Schola dziecięca o godz. 10.00

– Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00

 1. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu m-ca, który przypada w przyszłą niedzielę.
 2. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Na stoliku pod chórem i przy  bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca.
 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 26 kwietnia do 3 maja są proszone o wpłatę II raty złotówkowej 1200 PLN + autokar do Warszawy 150 PLN. w biurze parafialnym tym tygodniu lub bezpośrednio u ks. proboszcza.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Dwumiesięcznika – Miłujcie się.
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Joanna Kwocz, mieszkała przy ul. Starołęckiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu; śp. Władysława Siwczak, mieszkała przy ul. Niżańskiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu; śp. Sylwester Fabijańczyk, mieszkał przy ul. Rzewuskiego, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu; śp. Halina Leśniewska, mieszkała przy ul. Sandomierskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu; Msza św. w kościele o godz. 10.00; śp. Stanisław Sobczuk, mieszkał przy ul. Lachowickiej, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu; Msza św. w kościele o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski