NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ  

25.03.2018

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolna ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało).
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 • Spotkanie dla młodzieży studenckiej i pracującej po Mszy św. wieczornej na probostwie.
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie rano i   Spowiedź św. półgodziny przed Mszą poranną i wieczorną.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od 16.00 do 17.00, wtorek i środę od 8.00 do 10.00.
 3. Sprzątanie kościoła przed świętami we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do pomocy.
 4. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowujących się do kwietniowego bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
 5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem Danina Diecezjalna.
 6. Zbiórka ministrantów w piątek i sobotę o godz. 9.00.
 7. Triduum Paschalne:
 • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00. W czwartek nie ma Mszy św. porannej. Na wieczorną liturgię zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 • Wielki Piątek – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Prosimy o straż tego dnia członków Żywego Różańca. O godz. 8.00 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prosimy o przyniesienie krzyży, które wiszą w naszych domach. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa koronka do Bożego Miłosierdzia, początek 9 dniowej nowenny przed świętym Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii adoracja krzyża i Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. O godz. 21.00 zapraszamy na adorację młodzież, o godz. 22.00 małżeństwa.
 • Wielka Sobota – od godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa – Jutrznia. Adoracja dla dzieci naszej parafii od 10.00 do 10.30.  Święcenie potraw na stół Wielkanocny: od godz. 12.00 kolejno przy ulicach: Skoczowskiej, Staszowskiej (przy domostwie pp. Stróżniak), Starołęckiej (przy sklepie ogrodniczym) oraz Os. Strzeleckiego, (obok sklepu). Od godz. 13.00 święcenie przy ulicy Sandomierskiej i następnie Garaszewo (przy domostwie pp. Jankowiak). Święcenie  potraw w kościele o g. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Liturgia wieczorna rozpocznie się o g. 20.30.

Składa się na nią: Liturgia Światła, Słowa, Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją. Prosimy o przyniesienie na liturgie świec.

 1. I Święto Wielkanocne – Msza św. poranna o godz. 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 2. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego.
 3. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji.
 4. Prosimy o oddawanie „Tytek charytatywnych” do poniedziałku włącznie. Skarbonki wielkopostne prosimy o składanie w Triduum Paschalne. Ofiary te zostaną przekazane na Caritas diecezjalną i parafialną.
 5. Na stoliku pod chórem można nabywać paschaliki na stół wielkanocny, książki religijne – prezenty na Wielkanoc. Zachęcamy też do akcji „woreczek ryżu”, którym wspieramy jako parafia rodzinę syryjską, wysyłając co miesiąc 510 zł. Porcja ryżu jest naszym jedynym całodziennym wyżywieniem i formą postu, modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Woreczek ryżu nabywamy za dobrowolną ofiarę.
 6. Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze. Wyjazd w czwartek rano 19 kwietnia. Powrót w piątek rano 20 kwietnia. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.
 8. Odszedł do wieczności nasz parafianin Wiesław Pałucki. Mieszkał przy ul. Tyczyńskiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

ks. prob. Janusz Molewski