IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25.04.2021 r.

 1. Dzisiaj:
 • Zakończenie Tygodnia Biblijnego. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 złożymy w darze ołtarza ręcznie przepisaną przez rodziny naszej parafii Ewangelię Św. Mateusza. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przepisywanie.
 • Światowy Dzień Modlitw o powołania. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 1. W poniedziałek Msza św. o godz. 7:00 w kaplicy M.B. Częstochowskiej.
 1. Osoby, które zawierzyły się Matce Bożej zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.  na adorację połączoną z konferencją nt. modlitwy.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18:30 w naszym kościele wykład p. profesora Grzegorza Kucharczyka nt. „ Antykatolickie mity w historii i ich oblicze”. Zachęcamy do udziału w wykładzie on-line. Bliższe informacje na plakacie umieszczonym w gablotach i na stronie internetowej.
 1. W najbliższy piątek w naszym kościele o godz. 16:00 ks. wikariusz Oscar odprawi z księżmi – kolegami kursowymi Mszę św. dziękczynną z okazji 5 r. święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii. Msza św. będzie transmitowana, jak inne nabożeństwa on-line.
 1. I sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe połączone z medytacją o godz. 7:30. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7:00.
 1. Od najbliższej soboty, 1 maja, nabożeństwa majowe. W soboty i niedziele o godz. 17:30.

W tygodniu od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 20:30. Apel Jasnogórski w maju codziennie przy figurze św. Antoniego o godz. 21:00.

 1. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną daninę na rzecz archidiecezji. Można to jeszcze uczynić przez konto parafii lub w opisanej kopercie do skarbony.
 1. Dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę 8 maja zapraszamy na katechezę w środę o godz. 16:30. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w niedzielę 9 maja zapraszamy na katechezę we wtorek o godz. 16:30.

Katechezy odbywają się w kościele, prosimy o obecność jednego z rodziców.

 1. Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 na spotkanie w zakrystii.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej www.wieczystaaddoracjapoznan.pl
 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy państwowe, nadal obowiązuje dyspensa Ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w kościele. Nie zwalnia nas to jednak z uczestnictwa przez media w domu.
 1. Rozporządzenie władz państwowych nakazuje by w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach przebywało nie więcej niż 1 osoba na 20 m2, w naszym kościele 48 osób, zachowując odległość 1,5 m między osobami.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika katolickiego dla dzieci.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Barbara Skowrońska – Kocik, mieszkała przy ul. Iłżańskiej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu

–  śp. Miron Andrzejewski, mieszkał przy ul. Wolbromskiej, jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00  na naszym cmentarzu,

–  śp. Helena Antkowiak, mieszkała przy ul. Żeglarskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek  o godz. 13:00  na naszym cmentarzu

–  śp.Eugenia Staniszewska, mieszkała przy ul. Lachowickiej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00  na naszym cmentarzu

–  śp. Zbigniew Tęgi, mieszkał przy ul. Czekanowskiego, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 4 maja o godz. 11:00  na naszym cmentarzu

– śp. Zdzisław Wilczyński, mieszkał przy ul. Olkuskiej, jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11:00  na naszym cmentarzu

–  śp. Alina Głuchowska, mieszkała przy ul. Kozienickiej, jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 13:00 na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski