XII Niedziela Zwykła

25.06.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM, KUL i szkolnictwo katolickie w archidiecezji.
 • Za wszystkich sponsorów i zaangażowanych w Festyn Parafialny Msza św. o godz. 11.00.
 1. W tym tygodniu w liturgii:
 • We wtorek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy
 • W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotr i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 • I Sobota miesiąca – Msza św. o godzinie 7.00 w intencji Żywego różańca i Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym. Odwiedziny chorych za tydzień.
 1. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 2. Franciszkański Czwartek. W lipcu i sierpniu zapraszamy dzieci na autokarowy cotygodniowy wyjazd za miasto. Zbiórka przy kościele o godzinie 9.00. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymują posiłek. Zapisy w zakrystii.
 3. W piątek autokarowy wyjazd dzieci naszej parafii na 8 dniowe wakacje do Dębek nad morze. Zbiórka o godz. 8.00 przy kościele. Prosimy o podejście dziś do ks. Łukasza.
 4. Nabożeństwo czerwcowe, litania do NSPJ, codziennie o godz. 17.50 na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 5. Od przyszłej niedzieli Msze św. w lipcu i sierpniu o godzinie 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. (wypada Msza św. o godzinie 12.30, a wieczorna jest o 20.00). Msze św. w tygodniu bez zmian.
 6. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w oktawę Bożego Ciała za uczestnictwo i zaangażowanie w oprawę procesji: rodzicom dzieci sypiącym kwiaty, dzieciom, ministrantom, szafarzom, panom niosącym baldachim, osobą noszącym sztandary i feretrony, Żywemu Różańcowi za asystę ze świecami.
 7. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Posłańca Św. Antoniego i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 8. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Seweryn Frąckowiak, mieszkał przy ulicy Nowosądeckiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu, śp. Mariusz Otocki, mieszkał przy ulicy Oświęcimskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.00, Msza św. i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

ks. prob. Janusz Molewski