XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021r.

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św., z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, święcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji ofiary zbierane          na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu.
  1. Dzisiaj po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie. Przez Caritas pragniemy wyrazić nasza solidarność z poszkodowanymi.
  1. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św., tak długo jak są petenci.

 

  1. Msze św. niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00. W tygodniu Msze św. o 7:00 i 18:00.
  1. Franciszkański czwartek. Zbiórka i wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 9:00. Powrót o 15:30. Dzieci spędzą dzień w Kórniku zwiedzając zamek i odpoczywając nad jeziorem.  Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymają  posiłek.
  1. Organizujemy autokarowy wyjazd w ramach spotkań dla emerytów i rencistów do Owińsk (Kościół MB Fatimskiej), Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej i domu rekolekcyjnego Ruchu Czystych Serc w Bolechowie w środę, 25 sierpnia. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Koordynatorzy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września (9 dniowa od soboty do niedzieli). Koszt 650 zł i 220 Euro. Zapisy w zakrystii.
  1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
  1. Odszedł do wieczności śp. Marek Deska. Mieszkał przy ulicy Niżańskiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski