XXX  NIEDZIELA 

ZWYKŁA

   25.10.2020r.

 1. W związku z sytuacją epidemii wszystkie zajęcia i spotkania w domu katechetycznym są odwołane.
 1. Abp. wydał dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcamy usilnie do uczestnictwa we Mszy Świętej poprzez stronę internetową parafii: youtube.sw.AntoniTV
 2. W związku z wprowadzeniem Czerwonej Strefy, informujemy, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 130 osób. Prosimy o zachowanie odległości między osobami (co najmniej 1,5m) dezynfekcję rąk przy wejściu i obowiązku noszenia maseczek.
 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu epidemii nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 na cmentarzu. W kościele Msze św. będą według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz.15:00 w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w  czyśćcu oczekują pełni zbawienia.  Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca św.

Ponadto w dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówienie w nich wspomnianych modlitw.

Wymóg nawiedzenia kościoła spełnia ten, kto  przybędzie do kościoła w dniu 1 listopada po godz. 12:00

 1. Okazja do spowiedzi św. w piątek i sobotę od godz. 16:30 do 18:00.
 2. Wymienianki roczne (czytane w niedzielę przed Mszami św. o 7:30 i 9:30) są przyjmowane w biurze parafialnym lub zakrystii.

Wymienianki listopadowe  (różaniec w listopadzie o godz. 17:30) można składać do skarbony przy ołtarzu od ostatniego tygodnia października.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy).
 2. Z powodu „Czerwonej strefy” w tym roku nie odbędą się na cmentarzach poznańskich w dniu 1 listopada nabożeństwa żałobne. Zachęca się do rozłożenia odwiedzin na cmentarzach przez okres oktawy, od 1 do 8 listopada.
 3. Nabożeństwa różańcowe do końca tego tygodnia codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Osoby pracujące do późna zapraszamy w czwartek i piątek o godz. 20:30.
 4. Dzień Zaduszny w poniedziałek, 2 listopada . Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji zmarłych w ostatnim roku parafian. Zapraszamy rodziny do uczestnictwa fizycznie lub on-line  w tej Mszy św.
 5. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła. Przewodnik Katolicki z dodatkiem – komentarzami do czytań codziennych w listopadzie. Gość Niedzielny, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny.
 6. Odszedł do wieczności śp. Robert Łępecki, mieszkał przy ulicy Żorskiej, jego pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu Winiarskim na Piątkowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ka. proboszcz Janusz Molewski