NIEDZIELA

Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

       25.11.2018

 

 1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to uroczystość patronalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Po Mszach św. zbiórka na utrzymanie seminarium.
 3. Listopadowe wymienianki, różaniec za zmarłych codziennie do piątku o godz. 17.30.
 4. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą wieczorną. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 5. Spotkanie biblijne w czwartek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 6. Pierwsze spotkanie dla osób, które chciałby się zaangażować w przygotowanie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w czwartek o godzinie 20.00.
 7. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek, 30 listopada o godz. 20.00. Temat spotkania: „Józefie najroztropniejszy” – Mężczyzna silny Duchem. Prowadzący ks. Sławomir Kostrzewa.
 8. W piątek w liturgii święto św. Andrzeja Apostoła.
 9. I sobota miesiąca. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 7.00. Nabożeństwo I sobót o 7.30. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
 10. Katecheza dla dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godzinie 10.00
 11. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 5, 10, 15, 20 i 25 lecia sakramentu małżeństwa zapraszamy w sobotę na Mszę św. dziękczynna o godzinie 16.00. Pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i Adwent. Już dzisiaj zapraszamy na roraty, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 6.30. W sobotę o 7.00.
 13. Msze św. poranne są odprawiane w kaplicy.
 14. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Francji w dniach od 29 czerwca do 11 lipca 2019. W programie m.in. Strasburg, La Salette, Lourdes, Paryż i Kolonia. Program i zapisy w zakrystii.

Pielgrzymkę na Litwę,  Warmię i Mazury w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019. Koszt 1220 zł. Program w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii.

 1. Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy: „Historia Polski w ikonach Jasnogórskiej Pani”.
 2. Spotkanie dla seniorów w szkole podstawowej nr 63 przy ulicy Starołęckiej w czwartek o godzinie 17.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i lampionów dla dzieci na roraty.
 4. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Teresa Peta. Mieszkała przy ulicy Pińczowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.30 Msza św. w naszym kościele i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek …

 

Ks.prob. Janusz Molewski