IV Niedziela

Wielkiego Postu

26.03.2017

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Misje Parafialne. Prowadzą je Ojcowie Franciszkanie; trwać będą cały tydzień. Dokładny program znaleźć można w Liście do Parafian na Wielki Post; nauki ogólne głoszone będą codziennie podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Nauki stanowe: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 20.00.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15.
 3. Rekolekcje szkół podstawowych w naszym kościele: Szkoła Podstawowa nr 59 od poniedziałku, Szkoła Podstawowa nr 63 od środy. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi na uczestnictwo dzieci w rekolekcjach.
 4. Spotkanie dla młodzieży klas I gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania we wtorek, dziewczęta o godzinie 17.30, chłopcy o godzinie 18.30. Klasy III – dziewczęta w piątek o godz. 16.30 a chłopacy w sobotę o godz. 10.00.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek o godzinie 19.45. Początek przy kościele, przejdziemy ulicami: św. Antoniego, Książęcą, Szopienicką, Korbielowską, Marklowicką i Makoszowską do zbiegu z ul. Książęcą. Rozważania będą prowadzone przez Ojców Misjonarzy. Prosimy o niesienie krzyża pomiędzy poszczególnymi stacjami następujące grupy parafialne:
 • Parafialna Rada Duszpasterska oraz Ekonomiczna
 • Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
 • Kościół Domowy
 • Żywy Różaniec kobiet
 • Żywy Różaniec mężczyzn
 • Caritas
 • Młodzież gimnazjalna, przygotowująca się do bierzmowania
 • Ekipy Notre Dame
 • Ministranci
 • Krąg Biblijny
 • KSM, schola młodzieżowa i wspólnota młodzieżowa
 • Duszpasterstwo mężczyzn
 • Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i rodziny osób powołanych
 • Oaza dzieci Bożych wraz z rodzicami i młodzież oazowa
 1. Całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z piątku na sobotę, początek o 21.00. Od godz. 21.00 do godz. 01.00 możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 2. Msza św. dla chorych i starszych parafian w sobotę o godz. 10.00. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót – Różaniec św.
 3. Odwiedziny chorych przez Księży Misjonarzy:
 • Trasa ks. proboszcza w piątek od godz. 8.00
 • Trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8.00

Odwiedziny będą połączone ze spowiedzią wielkanocną.

 1. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży spoza parafii w sobotę, od godz. 14.00 do godz. 20.00. O godz. 14.00 nabożeństwo pokutne.
 2. Modlitwa uwielbienia i o uzdrowienie w sobotę o godz. 19.30.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w sobotę: grupa sobotnia o godz. 11.30, grupa niedzielna o godz. 12.30.
 4. Małżeństwa zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach Ruchu Domowego Kościoła zapraszamy w przyszła niedzielę o godzinie 16.00 na spotkanie do domu katechetycznego. Powstaje nowy krąg.
 5. Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze z 20 na 21 kwietnia, tj z czwartku na piątek. Wyjazd w czwartek rano, przez Gołuchów i Kalisz, pobyt w sanktuarium Św. Józefa, nocne czuwanie na Jasnej Górze od apelu do 3.45 i powrót w piątek rano około godziny 9.00. Koszt 65 zł. zapisy w zakrystii.
 6. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które ten obowiązek co roku spełniają. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego parafianina.
 7. Caritas Parafialna na stoliku pod chórem rozprowadza paschaliki na Wielkanoc, książki religijne – wartościowe prezenty na święta. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc parafianom w potrzebie. Można także za dobrowolną ofiarą włączyć się w akcję „Woreczek ryżu” – jako parafia adoptowaliśmy jedną rodzinę syryjską, którą wesprzemy przez pół roku comiesięczna wpłatą 510 zł. Można także na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego.
 8. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (w nowej szacie), tygodnik Niedziela, Tygodnik Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., dwumiesięcznik Miłujcie się.
 9. Odszedł do wieczności nasz parafianin: Śp. Włodzimierz Maćkowiak, mieszkał przy ulicy Piotrowskiej, jego pogrzeb odbył się na cmentarzu górczyńskim w czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski