III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

26.04.2020 r.

 1. Wszystkie Msze święte w niedziele i w tygodniu, a także nabożeństwa są transmitowane przez łącze internetowe, wejście przez stronę internetową lub parafialnego Facebooka.
 1. Obecnie w naszym kościele może uczestniczyć do 60 osób w nabożeństwach (wynika to z powierzchni kościoła). Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc. W kościele wszystkich obowiązują maseczki.
 2. Nadal jest ważna dyspensa Księdza Arcybiskupa zwalniająca z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są do uczestnictwa we Mszy św. przez telewizję, radio lub internet.
 3. Codziennie jest możliwość w kościele osobistej modlitwy od 6:30 do 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7:30 do 21.00 w kaplicy. Codziennie z  naszego kościoła jest dodatkowo transmitowana Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 i Różaniec o godz. 20:30.
 4. I piątek miesiąca. Spowiedź św. w kościele od 6:30 do 9:00 lub od 14:00 do 20:00. Komunia św. jest udzielana w kościele co półgodziny w trakcie godzin spowiedzi.
 5. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu codziennie od 6:30 do 7:00 lub 17:00 do 18:00.
 6. I sobota miesiąca. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:45. Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 7. Osoby chore, które chciałyby skorzystać ze sakramentów z okazji I piątku i I soboty, Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie do czwartku. Telefon 61 879 31 84.
 8. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w tym roku jest przeniesiona na sobotę 2 maja. (Niedziela wyprzedza każdą uroczystość). Msze św. w sobotę w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.
 9. Spotkania duszpasterskie ze względu na pandemię nie odbywają się do odwołania.
 10. Biuro parafialne jest nadal nieczynne. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościoła i renowacje polichromii w naszym kościele. Prace trwają nieprzerwanie. Ofiary i daninę można składać indywidualnie w kościele lub przez konto bankowe parafii.
 12. W odpowiedzi na zapytania rodziców dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św. informujemy, że decyzja o dacie przyjęcia I Komunii św. zostanie podjęta wspólnie z rodzicami po powrocie dzieci do szkół. Prośba do rodziców o odebranie u ks. proboszcza materiałów formacyjnych do katechezy domowej, którą dzieci w obecnym czasie powinny odbywać w domu z rodzicami.
 13. W kościele pod chórem można nabywać prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, nowy nr Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Mały Przewodnik dla dzieci. Zachęcamy także do zakupu e-wydania tygodników katolickich.
 14. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Krystyna Dziedzic, mieszkała przy ul. Domeyki, jej pogrzeb odbył na cmentarzu sołackim w miniony czwartek.

Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.

Ks. Janusz Molewski

Proboszcz