VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

26.05.2019

 1. Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji przygotowujących nas do

Nawiedzenia Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej. Rekolekcje prowadzi Ks. dr Adam Adamski, Filipin. Na wszystkich Mszach św. nauki ogólne. O godz. 18.00 dla młodzieży.

 1. Plan Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii jest zamieszczony w liście do parafian i na stronie internetowej. Spotykamy się jutro, w poniedziałek, o godz. 17.15 w kościele.

 Po sformowaniu procesji wg porządku: krzyż, sztandary i feretrony, dzieci I Komunijne

 i rocznicowe w albach (jeśli to możliwe), ministranci, służba liturgiczna, księża i Ks. bp, straż honorowa, orkiestra i chór i wszyscy parafianie, wyruszymy o 17.20 w procesji na ulicę Orląt, gdzie będziemy oczekiwać na przybycie Matki Bożej w ikonie. Tam podejmiemy obraz i uroczyście przyniesiemy do do kościoła. Po uroczystym przywitaniu rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Zdzisława Fortuniaka.

O godz. 20.00 różaniec (Tajemnica Radosna, prowadzą mężczyźni), o 21.00 Apel Jasnogórski, 21.30 – Czuwanie młodzieży i grup duszpasterskich, 23.00 – modlitwa za zmarłych, 24.00 – Pasterka Maryjna, 1.00 – indywidualne poświęcenie się Matce Bożej, 2.00 – 6.30 – Czuwanie ulicami parafii, 6.30 Godzinki do NMP, 7.00 – Msza św., 8.00 – Różaniec (Tajemnica Światła, Róże od 1-3), 9.00 Msza św. matek z dziećmi, 10.00 i 11.00 – czuwanie dzieci szkolnych, 12.00 Różaniec (Tajemnica Bolesna, Róże 4-6). 12.30 – Msza św. dla chorych – sakrament Chorych, 14.00 – Różaniec (Tajemnica Chwalebna, Róże 7-8 i Wieczysty Różaniec). 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, 16.00 – Msza św. na zakończenie Nawiedzenia, 17.00 – Nabożeństwo Zakończenia, 17.30 Pożegnanie.

Bardzo prosimy wszystkich parafian o udekorowanie domów na czas Nawiedzenia i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Znajdźmy czas na spotkanie z Matka Bożą. Msza św. wieczorna we wtorek jest o godzinie 16.00.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i angażują w godne przygotowanie Nawiedzenia w naszej parafii, dekoracji kościoła i ulic. Przygotowanie dekoracji, ale też duchowe przez różne inicjatywy umacniające i rodzące miłość do Matki Bożej.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne w poniedziałek i wtorek ze względu na uroczystość Nawiedzenia.
 3. Nabożeństwo majowe i apel jasnogórski do końca miesiąca, do piątku włącznie.
 4. Spotkanie duszpasterstwa mężczyn w piątek o godzinie 20.00. Temat: „Dar męstwa – by dźwigać swój codzienny krzyż”. Prowadzi ks. Sławomr Kostrzewa.
 5. Młodzież klas VIII, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18:00. Po Mszy św. wręczenie pamiątek sakramentu bierzmowania.
 6. I Sobota miesiąca, nabożeństwo I sobót o godz. 7.30. Po nabożeństwie spotkanie w domu katechetycznym dla osób, które poświęciły się Matce Bożej podczas Nawiedzenia. Spotkanie dla Żywego Różańca będzie wyjątkowo w środę 5 czerwca o godz. 16.30.
 7. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych (trasa ks. wikariusza) od godz. 8.00.
 8. W związku z Festynem parafialnym, który odbędzie się w tym roku w sobotę 15 czerwca prosimy o pomoc w formie ofiar i gadżetów na loterie. Zachęcamy o włączenie się firm i przedsiębiorstw, które znajdują się na terenie naszej parafii. W tym roku na Festynie gościmy zespół „Arkę Noego”.
 9. Młodzież zainteresowana wyjazdem na czuwanie na Lednicę w sobotę 1 czerwca, prosimy o kontakt z ks. wikariuszem.
 10. Parafia organizuje wyjazd na spotkanie Młodych – Paradiso w Gostyniu w ostanim tygodniu czerwca, po skończonym roku szkolnym. Kontakt z ks. wikariuszem.
 11. Materiały do dekoracji domów na Nawiedzenie można nabywać na stoliku pod chórem w Caritasie parafialnym.
 12. Mężczyzn, którzy zapisali śię do straży honorowej podczas Nawiedzenia:

– do niesienia obrazu – prosimy o spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 przy zakrystii na zewnątrz kościoła

– do czuwania przy obrazie o określonej godzinie zawsze 5 min przed rozpoczęciem czuwania w zakrystii.

 1. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła. Przewodnik Katolicki z komentarzami do czytań na m-c czerwiec.
 2. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Krzysztof Pieprzyk, mieszkał przy ul. Garaszewo, jego pogrzeb odbył się we wtorek na naszym cmentarzu, śp. Jerzy Szafrański, mieszkał przy ul. Baranowskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.proboszcz Janusz Molewski