UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ

 27.05.2018

 

 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej.
 2. Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatów dla dzieci.
 3. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9,30 i 11.00. O godz. 16:00 Msza św. i procesja ulicami parafii: Św. Antoniego, Książęca, Orląt, Starołęcka i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Wiesław Garczarek – dyr. Muzeum Archidiecezji w Poznaniu. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wg kolejności: Ekipy Notre Dame,  Caritas i wspólnota św. Antoniego, Domowy Kościół i młodzież. Prosimy o obecność i zaangażowanie w procesję wszystkich ministrantów, szafarzy, dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiaty, panów do baldachimu, sztandary, feretrony, członków Żywego Różańca ze świecami. Prosimy parafian o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne – nie tylko na trasie procesji – jest to znak naszej miłości do Chrystusa Eucharystycznego.
 4. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Pierwsze nieszpory i procesja w najbliższą środę.
 5. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. o 11.00.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 16.30 do 18.00. Z racji oktawy Bożego Ciała nie ma adoracji po Mszy św. wieczornej – zapraszamy na procesję eucharystyczną. Msza św. I-piątkowa dla młodzieży o godz. 20.00.
 7. I Sobota miesiąca. Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 7.00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.30. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godz.8.00.
 8. W sobotę czuwanie młodzieży na Lednicy. Zbiórka zapisanych o godz. 8.30 przy kościele.
 9. W sobotę nie będzie próby scholii dziecięcej i Oazy Dzieci Bożych.
 10. W przyszłą niedzielę w całej Polsce Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej.
 11. Nabożeństwa majowe codziennie do środy o godz. 17.30. Apel Jasnogórski do czwartku o godz. 21.00. Od 1 czerwca, piątku, codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.
 12. Zachęcamy jeszcze wciąż do udziału w akcji „Pieluszka dla maluszka”. Pod chórem znajduje się kosz, do którego można składać pieluchy, pieluchomajtki i przybory szkolne dla dzieci z domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjum dla dzieci i dorosłych.
 13. W sobotę, 16 czerwca organizujemy Parafialny Festyn. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc, wesprzeć inicjatywę festynu pomysłami, gadżetami na loterię, finansowo. Festyn jest naszym parafialnym świętem, dochód stanowi wsparcie wakacji dla dzieci naszej parafii. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.

ks.prob. Janusz Molewski