XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 chcemy Panu Bogu dziękować za błogosławieństwo plonów – Msza św. dożynkowa. Włączmy się w to dziękczynienie razem z rolnikami, ogrodnikami i działkowcami. Dziękujemy za wykonanie wieńca dożynkowego do kościoła i ofiarowane plony.
 2. W tygodniu:
 • I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.00 (trasa ks. proboszcza). Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. Co 20 minut komunia święta. Podczas spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła i Equipes Notre-Dame.

Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi na spowiedź i komunie św. I-piątkową dzieci przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

 • I Sobota miesiąca – Msza św. w int. Żywego Różańca i członków Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót. Odwiedziny chorych (trasa ks. wikariusza) od godz. 8.00.
 1. Dzieci i młodzież zapraszamy na ostatni w te wakacje franciszkański czwartek. Zbiórka o godzinie 9.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.
 2. W sobotę, 2 września LEDNICA SENIORA. Wyjazd autokarem spod naszego kościoła o godz. 9.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł (przejazd + pakiet uczestnika). Zachęcamy do zabrania krzeseł turystycznych.
 3. W niedzielę, 3 września uroczysty odpust w Tulcach. Z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka o godz. 7.30. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodzież. Msza św. w Tulcach pod przewodnictwem ks. biskupa o godz. 12.00. Powrót indywidualny. W gablocie na zewnątrz kościoła na plakacie jest dokładny program. Wspólnoty różańcowe są zaproszone w środę, 30 sierpnia, na Mszę św. o godz. 17.00. Dojazd indywidualny.
 4. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. oraz czasie otwarcia biura parafialnego. Z początkiem września, od przyszłego weekendu powraca normalny porządek Mszy św. w niedzielę (7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00) oraz godziny otwarcia biura parafialnego – w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.30 oraz we wtorki i środy od 8.00 do 10.00.
 5. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą św. dla dzieci ze szkół podstawowych nr 59 i 63 w naszym kościele będzie miało miejsce w poniedziałek, 4 września o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i nauczycieli. O godz. 17.00 – nabożeństwo poświęcenia tornistrów dzieci rozpoczynających naukę w szkole.
 6. Harcerze z Hufca ZHP Poznań – Nowe Miasto organizują zbiórkę darów dla ofiar nawałnic z województwa kujawsko-pomorskiego. Szczegóły są na plakacie w gablocie. Dary można składać w Ratajskim Domu Harcerza „Skaut” na os. Piastowskim 101 (deska przy Domu Kultury „Na Skarpie”) w poniedziałek i wtorek (28-29 sierpnia) w godzinach od 16 do 19.
 7. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.

ks. prob. Janusz Molewski

 

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

       Dnia 10 września 2017 roku o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Buku rozpocznie się Msza Święta podczas, której dokonam koronacji – na prawie diecezjalnym – cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej, który od wieków cieszy się czcią i szacunkiem wiernych nie tylko z Buku, ale także z okolicznych miejscowości.

       Koronacja Matki Bożej Bukowskiej Literackiej będzie ważnym wydarzeniem w życiu  Archidiecezji Poznańskiej. Po raz ostatni na terenie archidiecezji przeżywaliśmy koronację figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu, która odbyła się 3 lipca 2005 roku. Wyrażamy radość, że kolejne maryjne sanktuarium będzie mogło cieszyć się posiadaniem ukoronowanego Cudownego Wizerunku co jak ufamy, pobudzi pobożność mieszkańców parafii, dekanatu i okolicznych miejscowości, którzy za przyczyną Dziewicy Maryi będą zwracali się do Boga w różnych potrzebach.

       Serdecznie zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do wzięcia udziału w uroczystości koronacyjnej Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Zaproszenie kieruję do Rodzin, dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, służbę liturgiczną i wspólnoty działające w parafiach naszej archidiecezji. Zaproszenie kieruję także do Kapłanów oraz Braci i Sióstr zakonnych. Serdecznie proszę wszystkich chorych i samotnych o ofiarowanie modlitwy w intencji duchowych owoców koronacji.

       Matce Bożej Literackiej zawierzam wszystkich parafian oraz zaangażowanych w przygotowanie uroczystości na czele z księdzem Kustoszem Kanonikiem Andrzejem Szczepaniakiem, rodziny, dzieci i młodzież oraz wszystkich pielgrzymów, którzy przybędą na uroczystość. Dla chorych i cierpiących wypraszam łaskę zdrowia i pociechy.

 

 

Z serca wszystkim b ł o g o s ł a w i ę

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański