XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

                    27.09.2020

 1. Dzisiaj:
 • po po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie
 • I Komunia św. podczas Mszy św. o godz. 12:30. Ostatnia tegoroczna grupa 8 dzieci. Biały tydzień codziennie do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • Spotkanie dla małżeństw pragnących pogłębić swoje życie duchowe i wzajemne relacje w ramach Kościoła  Domowego dzisiaj o godz. 16:00 w domu parafialnym. Spotkanie ma charakter informacyjny.
 1. Wieczór wielbienia w poniedziałek o godz. 20:00 w ogrodzie przy kościele. Wielbienie poprowadzi zespół Hollygroove. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież i studentów rozpoczynających rok akademicki.
 2. Spotkanie dla katechistów we wtorek o godz. 19:00 na probostwie.
 3. W tym tygodniu:
 • we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • I czwartek miesiąca. Adoracja i spowiedź od godz. 17:00. Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin, o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00. Po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów w domu katechetycznym.
 • I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Zachęcamy do zgłaszania chorych, którzy dotąd z racji pandemi nie korzystali z sakramentów.

Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Msza św.  o NSPJ o godz. 18:00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00. Po Mszy św. czuwanie. Prosimy o zauważenie tej Mszy św. przez młodzież klas VII, VIII przygotowujących się do bierzmowania.

 • I sobota miesiąca. Msza św. w intencji ojczyzny, Żywego Różańca i  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7:00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:00.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na piknik rodzinny „doWODY MIŁOŚCI do wody”. O godz. 12:30 Msza św. w kościele. Po Mszy św. wspólna integracja, konkursy i prelekcje.  konkurs degustacji zupy dyniowej (prosimy o przyniesienie własnych naczyń do degustacji: nie jednorazowych), wykonywanie budek legowych i hoteli dla owadów, stoisko z nabywaniem umiejętności wykonywania środków czystości, namiot z poradą weterynarza i inne atrakcje promujące  ekologię. Prosimy i zachęcamy, aby przyjść pieszo lub dojechać rowerami.
 2. Nabożeństwo różańcowe od 1 października codziennie o godz. 17:30. Z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 (Dziesiątka różańca z udzieleniem Komunii św.). Dodatkowo w czwartek i piątek o godz. 20:30 dla pracujących do późna. Dzieci zachęcamy do włączenia się w konkurs różańcowy.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy). Zachęcamy do podjęcia przez rodziny stałego dyżuru.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkanie w każdy piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym i w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w domu katechetycznym.
 5. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w najbliższą niedzielę.
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Ks.proboszcz Janusz Molewski