II NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

28.02.2021 r

 1. Dzisiaj:
 • Dzień Modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 • Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek o godz.19:00 na probostwie.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele. Odbiór zamówionych alb w poniedziałek o godzinie 17.30 w domu katechetycznym.
 3. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób, które podjęły się cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Godzina Święta prowadzona przez Duszpasterstwo Kobiet.
 4. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.
 5. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:30. Jest to ostatni I piątek przed świętami Wielkanocnymi, stąd zachęcamy do zapisywania chorych do odwiedzin ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną.

Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz.16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św.. Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19:00 (Przypominamy o uczestnictwie w I piątek młodzieży klas VII i VIII, przygotowujących się do bierzmowania).

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i 19:00 z udziałem młodzieży.
 2. I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny,  Wspólnoty różańcowej i  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7:00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30.

Odwiedziny chorych, ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:00.

 1. Msze św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., połączone z celebracją odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem alb w sobotę. Szkoła 59 o godz. 15:00. Szkoła 69 o godz.16:15.
 2. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej wieczystaaddoracjapoznan.pl
 3. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji.
 4. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. będzie można nabywać paschaliki wielkanocne, woreczki ryżu jako formę modlitwy, postu i jałmużny w intencji misji. A także kiermasz książek.
 5. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny.
 6. Odszedł do wieczności śp. Sławomir Dubiel, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski