NIEDZIELA PALMOWA

         MĘKI  PAŃSKIEJ

               28.03.2021 r

 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy państwowe, nadal obowiązuje dyspensa Ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa we Mszy  św. niedzielnej i świątecznej w kościele. Nie zwalnia nas to jednak z uczestnictwa przez media w domu.
 1. Rozporządzenie władz państwowych nakazuje by w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach przebywało nie więcej niż 1 osoba na 20 m2, w naszym kościele 48 osób, zachowując odległość 1,5 m między osobami.

 

 1. Przypominamy, że we wszystkich Mszach św. i nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele można uczestniczyć on line. Ze względu na pandemię zachęcamy do takiego uczestnictwa.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej, niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm. Palmy można nabywać przy wejściu do kościoła. Wieczorna Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Po Mszy św. modlitwa wielbienia.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie, rano i wieczorem. Spowiedź półgodziny przed ranną Mszą św. i od 17:00 do 18:00.

Gdyby ktoś z chorych pragnął przyjąć spowiedź i Komunię św. wielkanocną, do środy jest taka możliwość po telefonicznym zgłoszeniu.

 1. Triduum Paschalne:
 • WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, po 21.00 do 7.00 w kaplicy adoracji. Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie.
 • WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 8:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestniczących zachęcamy do uczczenia krzyży, które posiadamy w naszych domach. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele, początek 9 dniowej nowenny przed świętym Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Krzyża w kościele przez przyklęknięcie przed krzyżem. Uczcijmy krzyże posiadane w naszych domach przez adorację w rodzinach. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez całą noc i w Wielką Sobotę do liturgii rezurekcyjnej w kościele.

 • WIELKA SOBOTA – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Nabożeństwo I Sobót o godzinie 8.00. Święcenie potraw na stół wielkanocny na placu przed kościołem, wzdłuż ogrodów proboszczowskich, od godz. 12:00 do 16:00, co półgodziny. Proszę zachować odstęp 1,5m między osobami.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15:00.

Wigilia Paschalna o godz. 20:30. Składa się na nią: Liturgia Światła, Liturgia Słowa,  Liturgia Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Pamiętajmy o świecach-paschalikach, których zapalenie towarzyszy podczas liturgii. Świece po raz drugi zapalamy podczas śniadania wielkanocnego, na koniec zapalamy je na grobach naszych bliskich.

 1. Pierwsze Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego, tzn.o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 12.30 i 18:00. Możliwość przyjęcia Komuni św. (dotyczy to osób uczestniczących we Mszy św. on line) o godz. 12:00, 14:00 i 19:00.
 1. W drugie Święto Wielkanocne Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, WT  UAM i szkoły katolickie (można także przelewem bankowym).
 1. Coroczne daniny diecezjalne można składać przez konto parafialne zamieszczone na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na renowacje polichromii i remont domu parafialnego.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej wieczystaaddoracjapoznan.pl
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego nowego numeru dwumiesięcznika „Miłujcie się”, Małego Przewodnika katolickiego i Małego Gościa Niedzielnego.
 1. Odeszła do wieczności śp. Irena Mager, mieszkała przy ul. Wiślickiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski