II NIEDZIELA      

WIELKANOCNA  ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

           28.04.2019                    

 

 1. Dzisiaj:
 • Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Zbiórka do puszek po wszystkich Mszach św. na CARITAS Archidiecezjalny
 1. Spotkanie – próba dla dzieci I Komunijnych w poniedziałek o godz. 16.30.
 2. Spotkanie dla osób chcących pomóc w przygotowaniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszej parafii w poniedziałek o godzinie 20.15.
 3. I czwartek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedziny chorych – trasa ks. proboszcza, wyjątkowo w czwartek od godz. 8.00.  Spotkanie Tow. Przyjaciół ASD i rodzin osób powołanych po wieczornej Mszy św.
 4. I piątek miesiąca, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 30, 11.00 i 18.00.  Tego dnia nie obowiązuje z racji uroczystości wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w int. ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.30.

Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańcaw domu katechetycznym.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8.00.

 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bibijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Św.
 2. Od środy, 1 maja nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 20.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30.
 3. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele, przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedziele przy figurze Matki Bożej przy skrzyżowaniu ul. Starołęckiej i Głuszyny
 1. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca, przypadający w sobotę.
 2. Daninę Diecezjalną można składać do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Bóg zapłać.
 3. Pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę. Wyjazd w poniedziałek, 6 maja o godz. 8.00 sprzed kościoła.. Powrót we wtorek o godzinie 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się i Misyjnych dróg.
 5. Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania z klas VIII w poniedziałek, 29 kwietnia po wieczornej Mszy św. Kolejne 6 i 13 maja. Kandydaci, którzy jeszcze nie podeszli do spotkania zamykającego etap przygotowania – spotkanie w poniedziałek po próbie.
 6. Odeszli do wieczności nasi parafianin:

Śp. Zbigniew Mikołajczak, mieszkał przy ul. Sandomierskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Śp. Ewa Kołosowska, mieszkała przy ulicy Czekanowskiego, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00 Msza św. i pochówek na naszym cmentarzu.

Śp. Feliks Andrysiak, przez wiele lat pełnił funkcje zakrystianina w naszej parafii. Mieszkał na Os. Orła Białego. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

 

ks.proboszcz Janusz Molewski