VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

28.05.2017

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Po Mszach św. KSM oraz kręgi Kościoła Domowego włączając się w akcję „Pieluszka dla maluszka” przeprowadzą zbiórkę pieluch, które zostaną przekazane samotnym matkom i rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.
 1. W tym tygodniu w liturgii:
 • W poniedziałek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej
 • We wtorek – święto Nawiedzenia NMP
 • I Czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 17.00 do 18.00. O godzinie 17.30 różaniec w intencji powołań i powołanych. Po Mszy św. spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu i rodzin osób powołanych.
 • I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 8.00 ( trasa ks. proboszcza). Spowiedź od godziny 16.00 do 20.00. Msza św. o NSPJ o godzinie 18.00. Adoracja prowadzona przez małżeństwa dla małżeństw od 18.45 do 19.30. Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży o godzinie 19.30. Spotkanie dla ministrantów gimnazjum i starszych o godzinie 20.45.
 • I Sobota miesiąca: Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu Dobrej Śmierci o godzinie 7.00. Nabożeństwo I Sobót o godzinie 7.30. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca. Od godziny 9.00 odwiedziny chorych – trasa ks. wikariusza.
 1. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 2. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
 3. Wyjazd młodzieży naszej parafii na czuwanie na Lednicę w sobotę. Zapisy i informacje u ks. wikariusza.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się Okres Wielkanocny. Przypominamy, że osoby wierzące obowiązuje w sumieniu odbycie w tym okresie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.
 5. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. codziennie w tym tygodniu, w maju w łączności z nabożeństwem majowym, od 1 czerwca na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 6. Od 1 czerwca codziennie nabożeństwo czerwcowe, litania do NSPJ na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 7. W przyszłą niedzielę, Ojciec Bartosz Tkaczyk, franciszkanin – kapucyn, syn naszej parafii odprawi Mszę prymicyjną o godzinie 12.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i prosimy o modlitwę w intencji Ojca Bartosza. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne.
 8. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na zakończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. W przyszły poniedziałek, 5 czerwca pięciodniowa autokarowa pielgrzymka parafialna do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy na Słowację i Częstochowy. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła o godzinie 00. Prosimy osoby uczestniczące w pielgrzymce o dostarczenie do zakrystii lub telefonicznie Peselu (do poniedziałku wieczoru). Zachęcamy do zabrania ze sobą krzeseł turystycznych.
 10. W niedzielę 11 czerwca organizujemy festyn parafialny. Prosimy o możliwe wsparcie tego parafialnego święta gadżetami, pomysłami, finansowo. Jedną z form może być dostarczenie ciasta. Zapisy w zakrystii. W programie występy artystyczne, min zespołu Pinokio Brothers, konkursy dla rodzin i dzieci, Tańce Lednickie, punkt medyczny z bezpłatnymi konsultacjami, grill i wiele innych atrakcji. Jeśli Festyn przyniesie dochód, zostanie on przeznaczony na dofinasowanie różnych form wakacji dla dzieci, które parafia organizuje.
 11. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się.
 12. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Mirosław Teśluk, mieszkał przy ulicy Kozienickiej, jego pogrzeb odbędzie się w środę, Msza św. o godzinie 11.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu. Śp. Wacław Jamrozik, mieszkał przy ulicy Szydłowieckiej, jego pogrzeb odbędzie we wtorek, Msza św. o godzinie 13.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski