XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA

28.07.2019

    

             

 1. W tym tygodniu:
 • I czwartek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji I piątku w czwartek od godz. 16.30 do 18.00 (nie będzie spowiedzi dodatkowej w I piątek).
 • I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Z racji wyjazdu ks. proboszcza z dziećmi, nie ma odwiedzin chorych.

Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

 • I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Żywego Różańca, Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Ojczyzny o godz. 7.00. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.30. Z racji urlopu – nie będzie odwiedzin chorych – trasa ks. wikariusza.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy na wszystkich Mszach św. Ks. Kanonika Jerzego Ranke proboszcza budującego się kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach. Ks. Proboszcz po Mszach św. będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.
 2. Autokarowy wyjazd dzieci naszej parafii do Lipnicy Wielkiej w Pieniny w piątek o godz. 7.00. Zbiórka przed kościołem . Z racji tego wyjazdu już dzisiaj informujemy, że biuro parafialne nie będzie czynne od poniedziałku 5 sierpnia do piątku 9 sierpnia. Nagłe sprawy będzie można konsultować z księdzem, który będzie na zastępstwie od 2 do 9 sierpnia zawsze po wieczornej Mszy św. w zakrystii. Od poniedziałku 5 sierpnia do piątku 9 sierpnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. porannych.
 3. Katecheza przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele (godz.18.30).
 4. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o czwartym dniu miesiąca przypadającym w przyszłą niedzielę.
 5. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie po rannej i wieczornej Mszy św.
 6. W związku z wakacjami prośba o zapisy na adorację Najświętszego Sakramentu

w lipcu i sierpniu – na poszczególne piątki  i konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 2. Miesiąc sierpień jest każdego roku w naszej ojczyźnie miesiącem szczególnej modlitwy o trzeźwość. Księża biskupi zachęcają w sierpniu nas wszystkich do abstynencji w intencji ojczyzny i tych, którzy cierpią z powodu pijaństwa i alkoholizmu.

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski