IV Niedziela Zwykła

29.01.2017

 1. Dzisiaj – poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godzinie 11.00.
 1. Parafialne półkolonie w pierwszym tygodniu ferii, od poniedziałku do piątku, codziennie od 9.30 do 13.30 ( wyjątkowo we wtorek o godzinie 8.30 do 13.30). Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie i wypełnienie formularza przez rodziców. Formularze do odbioru w zakrystii. Dzieci oprócz różnorodnych zajęć w domu parafialnym będą miały zajęcia na lodowisku, w sali gimnastycznej, warsztaty w Muzeum Archidiecezjalnym, odwiedzą zamek królewski na wzgórzu Przemysława. Uczestnicy codziennie otrzymają posiłek. Półkolonie są bezpłatne, adresowane dla dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum.
 2. Spotkanie Wspólnoty Świętego Antoniego w środę o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej w czwartek, 2 lutego. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie świec. Jest to I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 17.00 do 18.00. O godzinie 17.30 różaniec w intencji powołań i powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu i rodzin osób powołanych.
 4. I Piątek miesiąca, odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godziny 8.00. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 18.00. Co 15 min. możliwość przyjęcia Komunii św. O godzinie 18.00 Msza św. wg formularza o NSPJ. Zapraszamy na tę Mszę św., pomimo ferii, młodzież  i dzieci. Po Mszy św. do 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu dla rodzin, prowadzona przez małżeństwa. Z racji ferii nie ma dodatkowej Mszy św. o godzinie 19.30.
 5. I Sobota miesiąca, Msza św. wg formularza o Niepokalanym Sercu MB o godzinie 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu katechetycznym. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę grupa 22 ministrantów naszej parafii wyjeżdża do Zakopanego na tygodniowe zimowisko. Zbiórka o godzinie 21.00 na dworcu głównym w Poznaniu.
 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy w kwietniu tego roku, proszone są o wpłacenie drugiej raty do końca stycznia na konto biura organizującego wyjazd.
 8. Ze względu na kolędę nie ma w tygodniu Mszy św. wieczornych od poniedziałku do środy.
 9. Biuro parafialne jeszcze w tym tygodniu jest czynne tylko we wtorek i środę od 8.00 do 10.00 lub po uprzednim umówieniu z księdzem. Intencje mszalne na II półrocze będą przyjmowane w biurze parafialnym od przyszłego tygodnia.
 10. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy, ostatni już tydzień:

 

 • Poniedziałek, 30 stycznia od godziny 15.30:

1 ksiądz – ul. Staszowska

2 ksiądz – ul. Rogozińskiego, Rzewuskiego, Arctowskiego i Strzeleckiego

 • Wtorek, 31 stycznia, od godziny 15.30:

1 ksiądz – ul. Czekanowskiego, numery parzyste

2 ksiądz – ul. Czekanowskiego, numery nieparzyste

 • Środa, 1 lutego, od godz. 15.30:

1 ksiądz – ul. Andrychowska i Tyczyńska

2 ksiądz – ul. Malinowskiego, numery nieparzyste

 • Czwartek, 2 lutego od godz. 15.30:

1 ksiądz – ul. Domeyki, od początku numeracji

2 ksiądz – ul. Domeyki od końca numeracji od godziny 19.00.

 • Piątek, 3 lutego, od godz. 15.30:

1 ksiądz – ul. Malinowskiego, numery parzyste

 

W piątek, 3 lutego kończymy odwiedziny kolędowe. Gdyby ktoś został pominięty lub nie mógł się spotkać w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Jest możliwość odwiedzin w najbliższą sobotę. Dziękujemy wszystkim parafianom za gościnność i wspólna modlitwę. Składane ofiary przy okazji kolędy zostaną przeznaczone na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Bóg zapłać.

 1. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki”, Tygodnik „Niedziela”,  „Gościa Niedzielnego”. „Mały Gość niedzielny” i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, dwumiesięcznik „Miłujcie się!”, Misyjne Drogi.
 2. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Genowefa Kaczmarek, mieszkała przy ulicy Kotwicza, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o godz. 13.00 a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Śp. Leon Barczak, mieszkał przy ulicy Orląt. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, Msza św. o godzinie 14.00, pogrzeb na naszym cmentarzu .Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. prob. Janusz Molewski