V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

 1. Wszystkich parafian zachęcamy i prosimy o pozostanie w swoich domach i uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej w naszym kościele przez facebooka i stronę internetową naszej parafii. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Dyspensa obowiązuje do czasu Wielkiego Tygodnia.
 2. Internetowo można łączyć się z Mszami Św. odprawianymi w naszym kościele. W niedzielę i w tygodniu o stałych godzinach. Codziennie o godz. 15:00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 20:30 różaniec. Zachęcamy do współuczestnictwa przez facebooka parafialnego i stronę internetowa parafii.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Transmisja internetowa nabożeństwa pierwszo sobotniego o godzinie 7.30.
 4. Jedyną możliwością w parafii skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej jest codzienna okazja pół godziny przed Mszami Św., rano i wieczorem. Można również umówić się telefonicznie na spowiedź w kościele lub w kaplicy.
 5. Stałe, comiesięczne odwiedziny chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi są odwołane. W sytuacjach nadzwyczajnych można poprosić telefonicznie o sakramenty święte.
 6. Wszystkie nabożeństwa (poza Mszami Św.) i spotkania duszpasterskie są w obecnej chwili odwołane.
 7. Caritas Archidiecezjalna prowadzi zbiórkę trwałej żywności i środków higienicznych dla osób w trudnej sytuacji, starszych i bezdomnych. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Dary można składać w siedzibie Caritas na Rynku Wildeckim lub w parafii, w zakrystii.
 8. Coroczną daninę diecezjalną można składać przez konto parafialne zamieszczone na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na remont polichromii w naszym kościele i remont domu katechetycznego. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej przez zakup e-wydania Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 10. W zakrystii kościoła można nabywać paschaliki na stół wielkanocy, które zapalimy również podczas uczestnictwa we Mszy św. rezurekcyjnej.
 11. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Franciszek Ciszak, mieszkał przy ul. Lachowickiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym parafialnym cmentarzu. Śp. Janina Nowak, mieszkała przy ul. Skoczowskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski