XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  

29.08.2021r.

 1. W środę początek nowego roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie dla dzieci szkoły podstawowej, klasy od 0 do VI o godz. 16:00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

Młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej i szkół średnich zapraszamy na Mszę św. w I piątek o godz. 19:00. Zapraszamy rodziców i nauczycieli, aby z dziećmi i młodzieżą rozpoczęli  modlitwą prosząc o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

 1. W związku z odpustem M.B. Tuleckiej, wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca do Tulec w środę o godz. 16:30 sprzed kościoła. Powrót ok. 20:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.
 2. I czwartek miesiąca. Spowiedź od 17:00 do 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób adorujących Najświętszy Sakrament w Kaplicy Wieczystej Adoracji i sióstr Klarysek z Pniew, które wspierają modlitwą naszą kaplicę. Godzina Święta prowadzona przez duszpasterstwo kobiet po Mszy św. wieczornej.
 3. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 do 18:00 (co 15 min. Komunia św). Msza św. dla młodzieży klas VII i VIII i szkół średnich z okazji początku roku szkolnego i I piątku o godz. 19:00. Spowiedź dla młodzieży od 18:30.
 4. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Ojczyzny, Wspólnoty Żywego Różańca i Wspólnoty Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godzinie 7.30. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8:00.
 5. Piesza, parafialna pielgrzymka do Tulec w przyszłą niedzielę. Wyjście o godz. 7:15 sprzed kościoła. Dla chętnych również powrót pieszo. Uroczysta Msza św. odpustowa w Tulcach o godz. 12:00.
 6. Spotkanie dla osób wyjeżdżających do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 7. W środę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlitwa w intencji o pokój i ofiary wojny podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o
  4 dniu miesiąca przypadającym w najbliższą sobotę.
 9. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godzinie 10.00. Katechezę prowadzą katechiści.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, nauczycielom i rodzicom, młodzieży, którzy zaangażowali się w okresie wakacyjnym w organizację zajęć dla dzieci w parafii, franciszkańskich czwartków i półkolonii., wyjazdu w Pieniny i do Krakowa. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Starołęka Od Nowa” za zorganizowanie środków finansowych, dzięki którym również mogły odbyć się te wyjazdy i wakacje.
 11. Od przyszłej niedzieli wraca przedwakacyjny porządek Mszy św. Od września Msze św. są odprawiane o godzinie 7.30, 9.30. 11.00 z udziałem dzieci, 12.30 i 18.00 z udziałem młodzieży.
 12. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, Misyjne drogi, Osserv. Romano,dwumiesięcznik Miłujcie się.
 14. Odeszły do wieczności nasze parafianki:

Śp. Czesława Wojtczak, mieszkała przy ul. Żorskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

Śp Barbara Dudziak, mieszkała przy ulicy Olkuskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:30 na cmentarzu w Spławiu.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski