XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Gościmy w naszej parafii księży kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, modląc się o powołania. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie Seminarium.
 • Różaniec o godzinie 17.30
 1. Korowód Wszystkich Świętych we wtorek, początek o godzinie 16.30 przy szkole podstawowej nr 63 na ulicy Starołęckiej. Zachęcamy dzieci do wcielenia się w postać świętego patrona. Po dojściu do kościoła i krótkiej modlitwie Bal Wszystkich Świętych w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci z opiekunami.
 2. Uroczystość Wszystkich Świętych w środę 1 listopada. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.30, 9.30, 11.00. O godzinie 15.00 Msza św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu poprzedzona procesja żałobną od bramy wejściowej. Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy kaplicy o godzinie 20.00.
 3. Odpust za zmarłych można uzyskać od 1 listopada godziny 12.00 do 2 listopada godziny 24.00 za nawiedzenie kościoła i zmówienie modlitwy za zmarłych. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie modlitwy za zmarłych. Każdego dnia za jedną osobę. Zawsze obowiązują warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przyjęcie tego dnia Komunii św.
 4. W dzień Wszystkich Świętych będzie prowadzona na cmentarzu kwesta na rzecz remontu wnętrza kaplicy cmentarnej i dalszych inwestycji na cmentarzu. Kwesta jest inicjatywą Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 5. W czwartek, 2 listopada Dzień zaduszny. Msz św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Po Mszach św. o godzinie 16.00 i 18.00 procesja żałobna na cmentarzu. Początek przy bramie cmentarza.
 6. Różaniec za zmarłych od 2 listopada do niedzieli 12 listopada codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki za zmarłych można składać do skarbony przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Wymienianki roczne są przyjmowane w Biurze Parafialnym.
 7. I czwartek miesiąca adoracja i spowiedź od godziny 17.00.
 8. I Piątek miesiąca – Msza św. według formularza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godzinie 7.00. Odwiedziny chorych od godziny 8.00, trasa ks. proboszcza. Spowiedź św. od godziny 16.00 do 20.00. Msza św. o godzinie 18.00 w intencji wszystkich zmarłych w ostatnim roku parafian. Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy i zapalenie przy ołtarzu świeczki. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez małżeństwa dla małżeństw o godzinie 19.15 do 20.00. Msza św. I piątkowa dla młodzieży i za młodzież o godzinie 20.00. Prosimy o obecność także młodzież klas VII szkoły podstawowej i II i III klas gimnazjum. Po Mszy zapraszamy na zaduszki młodzieżowe, a następnie spotkanie na salkach.
 9. I sobota miesiąca – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godzinie 7.00. o godzinie 7.30 nabożeństwo I Sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8.00.
 10. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę w kościele. Szkoła nr 59 o godzinie 11.00, szkoła nr 63 o godzinie 12.00.
 11. W sobotę spotkania: Oaza Nowej Drogi o godz. 9.00. Zbiórka ministrantów o godz. 10.00,

Schola dziecięca o godz. 10.00. Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00. Kandydaci na ministranta o godzinie 11.00.

 1. W przyszła niedzielę Msza św. o godzinie 12.30 w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych Powstańców Wielkopolskich. Po Mszy św. krótki wykład na temat Pomnika Wdzięczności Najświętszego Serca Pana Jezusa zburzonego przez hitlerowców na początku II Wojny Światowej. W naszym kościele do 9 listopada można obejrzeć wystawę upamiętniającą historie pomnika. Będą także do nabycia cegiełki o wartości 10 zł. na odbudowę pomnika.
 2. Nabożeństwa różańcowe do końca października. Dzieci zapraszamy w poniedziałek na ostanie nabożeństwo o godzinie 17.00. Gorliwość dzieci zostanie wynagrodzona. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Kontakt z księdzem proboszczem.
 3. Katecheza uzupełniająca dla osób, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 20.00 w domu katechetycznym.
 4. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się. Książeczki dla dzieci I komunijnych do nabycia w zakrystii.
 5. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Jerzy Walkowiak, mieszkał przy ulicy Głuszyna, jego pogrzeb odbył się w czwartek w Spławiu. P. Tadeusz Duszczak, mieszkał przy ulicy Czekanowskiego. Jego pogrzeb odbył się w sobotę w Śremie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski