I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020 r.

 1. Dzisiaj:
 • I Niedziela Adwentu
 • Rozpoczynamy parafialne, adwentowe rekolekcje. Nauki na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św. Temat rekolekcji: „ O większe szczęście w małżeństwie i rodzinie”. Rekolekcje głosi p. Jacek Pulikowski. Rekolekcje będą dostępne również on line.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 1. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o 6:30, w sobotę o godz. 7:00. Dzieci zachęcamy do konkursu adwentowego i składania serc, aby zaprosić do domu Matkę Bożą w symbolu figurki.
 2. W tym tygodniu:
 • I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Po Mszy św. wieczornej Godzina święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 • I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. Bożonarodzeniową od godz.. 8:00 (trasa ks. proboszcza). Prosimy o zgłoszenie chorych telefoniczne, mailowe lub w zakrystii.

Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św.  Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30. Msza św. dla młodzieży z okazji I piątku o godz. 19:00.

 • I sobota miesiąca. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:00.

 1. Msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym roku 50, 55, 60 i 65 rocznicę przyjęcia sakramentu małżeństwa w sobotę o godzinie 16.00. Od 15.30 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 2. Caritas od dzisiaj rozprowadza opłatki na Boże Narodzenie, świece wigilijne i Tytki Miłosierdzia. Wypełnione tytki produktami długotrwałymi i środkami czystości można składać w kościele do niedzieli 20 grudnia. Tytki zostaną rozdysponowane wśród parafian w trudnej sytuacji.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek od godz. 6:00 do soboty godz. 22:00. (Także w nocy). Zachęcamy rodziny do włączenia się w adorację wieczystą Najświętszego Sakramentu, którą  rozpoczniemy od 25 grudnia w kaplicy. Formularze zgłoszeniowe na folderach, w kościele lub zakrystii.
 4. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w najbliższy piątek.
 5. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniając usta i nos, dezynfekujmy ręczę wchodząc do kościoła i zachowując bezpieczną odległość między sobą.
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 7. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Witold Cyrulewski, mieszkał przy ulicy Starołęckiej, jego pogrzeb odbył się  w czwartek na naszym cmentarzu.

śp. Janusz Masztalerz, mieszkał przy ulicy Strzeleckiego, jego pogrzeb odbył się  w sobotę na naszym cmentarzu

śp. Irena Buśko, mieszkała przy ulicy Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się  w czwartek na naszym cmentarzu

śp. Lucyna Erchard, mieszkała przy ulicy Faszynowej, jej pogrzeb odbędzie się  w piątek na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski