III Niedziela Wielkanocna

30.04.2017

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc seminarium.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej, spotkanie wspólnoty młodzieżowej.
 3. W tym tygodniu:
 • uroczystość najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski w środę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. tego dnia. Biuro parafialne w tym dniu nie będzie otwarte.
 • I czwartek miesiąca: od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Po Mszy św. spotkanie dla Przyjaciół ASD w Poznaniu i rodzin osób powołanych.
 • I piątek miesiąca: od godz. 8.00 odwiedziny chorych (trasa ks. proboszcza). Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 do 20.00. O godz. 18.00 Msza św. wg formularza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po Mszy św. do godz. 19.30 adoracja dla małżeństw i rodzin. Msza św. dla młodzieży o godz. 19.30.
 • I sobota miesiąca: Msza św. wg formularza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo I sobót i spotkanie Żywego Różańca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych (trasa ks. wikariusza).
 1. Rajd rowerowy dla dzieci naszej parafii na Ostrów Tumski w Poznaniu we wtorek 2 maja. Start przy kościele o godz. 9.00. powrót o godzinie 14.00. Zapisy w zakrystii.
 2. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas III przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 19.00. Wspólnie dziewczyny i chłopacy.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej: grupa sobotnia w czwartek o godz. 16.30. Grupa niedzielna w piątek o godz. 16.30.
 4. Spowiedź dla rodziców i rodzin dzieci przystępujących do I Komunii w sobotę od godz. 16.00 do 18.00.
 5. Nabożeństwa majowe od poniedziałku codziennie o godzinie 17.30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godzinie 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego, w soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, a w niedziele przy figurze Matki Bożej przy skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Głuszyny.
 6. W czerwcu ponownie chcemy zorganizować festyn parafialny. Planowany termin – niedziela, 11. czerwca. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć tę inicjatywę pomysłami, prezentacjami, zorganizowaniem atrakcji dla rodzin i dzieci, konkursami, gadżetami, które mogłaby stanowić nagrody, wesprzeć finansowo. Chcemy wspólnie świętować, a jeśli festyn przyniósłby jakikolwiek dochód, przeznaczymy go na wakacje dla dzieci. Wszystkich, mogących pomóc lub coś zaofiarować, prosimy o kontakt w biurze parafialnym lub z duszpasterzami.
 7. Parafia organizuje wakacje dla dzieci w Dębkach koło Gdańska w dniach od 30.czerwca do 7. lipca. Zapisy i informacje u ks. wikariusza.
 8. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny od każdego mieszkańca. Można jeszcze składać koperty do skarbony przy bocznej ścianie ołtarza.
 9. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., Miłujcie się.
 10. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Małgorzata Szczepaniak, mieszkała przy ulicy Olkuskiej. Jej pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski