XVII Niedziela Zwykła 

30.07.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Ignacego z Loyoli, we wtorek Św. Alfonsa Marii Liguoriego i odpust Porcjunkuli  (za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego od wtorku godz.12.00 do środy godz.24.00 można uzyskać dla siebie lub zmarłego jeden raz odpust zupełny odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunkiem jest przyjęcie tego dnia Komunii Świętej). W piątek  wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.
 2. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Msza św. o godzinie 18.00.
 3. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejny franciszkański czwartek.. Wyjazd o godzinie 9.00, powrót o 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Uczestnicy otrzymują posiłek.
 4. I Czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz.17.00. Różaniec w int. powołań i powołanych o godz. 17.30.
 5. I Piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 8.00 (trasa ks. proboszcza). Adoracja i spowiedź od godz. 17.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
 6. I Sobota miesiąca – Msza św. w int. Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 7.00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.30. Odwiedziny chorych (trasa ks. wikariusza) od godz. 8.30.
 7. Wyjazd dzieci i młodzieży naszej parafii do Piłki w Puszczy Nadnoteckiej w sobotę . Zbiórka przy kościele z bagażami i rowerami o godz. 8.15.
 8. W związku z rozpoczynającym się miesiącem sierpniem, jak każdego roku księża biskupi zapraszają nas do podjęcia abstynencji w sierpniu w intencji ojczyzny, wszystkich uzależnionych, nadmiernie pijących i rodzin cierpiących z powodu alkoholu.
 9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Mazury we wrześniu tego roku proszone są o wpłatę I raty do końca lipca ( 150 zł.).
 10. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są o godzinach: 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. Wypada Msza św. o godzinie 12.30, wieczorna o godzinie 20.00. W tygodniu Msze św. bez zmian rano i wieczorem.
 11. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św. Tak długo jak są zainteresowani.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 13. Odeszła do wieczności nasza parafianka Śp.  Bogumiła Maciejewska. Mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. prob. Janusz Molewski