XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018

 1. W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od   Dzieciątka Jezus, we wtorek – św. Aniołów Stróżów , w czwartek – św. Franciszka z Asyżu,

w piątek – św. Faustyny Kowalskiej.

 1. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00
 2. I czwartek miesiąca. Adoracja i spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Różaniec w intencji powołań o godz. 18.30. Po różańcu spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD i rodzin osób powołanych.
 3. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00 (trasa ks. proboszcza). Spowiedź dla dzieci od 16.00 do 18.00 (co 15 min. komunia św.). Po Mszy św. wieczornej do 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw i rodzin.

Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00 do 20.00. O godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tej Mszy św. młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do bierzmowania.

 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Matki Bożej  Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godz.  30. Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie w domu parafialnym.

Odwiedziny chorych od godz. 8.00 (trasa ks. wikariusza).

 1. W przyszłą niedzielę, 7 października podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańcy dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Różańce są do nabycie w zakrystii.
 2. W przyszła niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas parafialną.
 3. Nabożeństwa różańcowe z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie różańcowym). Dla dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30.
 4. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę 23 i 24 listopada (piątek/sobota). Koszt 110 zł.(autokar i nocleg). Zapisy w zakrystii.
 5. Przypominamy osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec o czwartym dniu miesiąca, który przypada w czwartek.
 6. Nasza parafia angażuje się w pomoc schronisku dla samotnych kobiet, które znajduje się na ulicy Starołęckiej w budynkach Monaru. Prosimy o pomoc mężczyzn, którzy mogliby 13 października, sobotę od godziny 8.00 poświęcić 5 godzin. Są do wykonania prace dekarskie, murarskie, malarskie i ziemne. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i podanie nr telefonu, aby wcześniej skoordynować prace i potrzebne narzędzia.
 7. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Odeszli do wieczności nasi parafianie śp. Weronika Banasik, mieszkała przy ulicy Połanieckiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Bogdan Pijanowski, mieszkał przy ulicy Dziedzickiej, jego pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 14.00, Msza św. o pogrzeb na naszym cmentarzu. Śp.Stanisław Czerwiński, mieszkał przy ulicy Dziedzickiej, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00, Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks.prob. Janusz Molewski