IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31.01.2021 r.

 1. Ostatnia Msza św. z tytułu kolędy w int. mieszkańców ulicy Żorskiej w poniedziałek o godz. 18:00.

 Serdecznie dziękujemy rodzinom, które złożyły z tytułu kolędy ofiary na tace i przez konto bankowe parafii. Ofiary są przeznaczone w całości na inwestycje parafialne, renowacje polichromii w kościele.

 1. Spotkanie do bierzmowania klasy VII, we wtorek o godz. 19:00 – link do spotkania znajduje się na stronie parafialnej w zakładce „bierzmowanie”.
 1. Święto Ofiarowania Pańskiego we wtorek, 2 lutego. Jest to dzień modlitw w int. Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace sa przeznaczone na klasztory klauzurowe.
 1. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Msza św. wieczorna w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych i rodzin ministrantów naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na Godzinę świętą w kościele.
 1. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Prosimy o zgłoszenie chorych telefoniczne, mailowe, w biurze lub w zakrystii.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Msza św.   dla młodzieży o godz. 19:00.

 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w intencji Ojczyzny,  Żywego Różańca naszej parafii i  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:00. Przypominamy, że tylko na wyraźną prośbę, zgłoszenie telefoniczne lub mailowe.

 1. Intencje Mszy św. na II półrocze są przyjmowane w biurze parafialnym.
 1. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej wieczystaaddoracjapoznan.pl
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki z dodatkiem, rozważaniami do czytań na m-c luty.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– Śp. Kamila Bakoś. Mieszkała przy ulicy Książęcej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu

– Śp. Teresa Czerwińska. Mieszkała przy ulicy Dziedzickiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:30 na naszym cmentarzu. Msza św. w naszym kościele.

– Krystyna Jankowiak. Mieszkała przy ulicy Książęcej. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek O godzinie 11.00 na naszym cmentarzu. Msza św. w naszym kościele.

–  Śp. Henryk Cieślak. Mieszkał przy ulicy Łysogórskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 14.00. na naszym cmentarzu. Msza św. w naszym kościele.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                       Ks. proboszcz Janusz Molewski