IV NIEDZIELA

WIELKIEGO  POSTU

31.03.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 • Spotkanie Duszpasterstwa młodzieży o godz. 19.00.
 1. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbywają się rekolekcje szkoły podstawowej nr 63. Prosimy rodziców o zwrócenie uwagi na zaangażowanie dzieci.
 2. Biuro Parafialne w tym tygodniu jest nieczynne we wtorek i środę ze względu na rekolekcje szkolne.
 3. Spotkanie dla osób zaangażowanych w przygotowanie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w czwartek o godz 20.00.
 4. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Różaniec w int. powołań

o godz. 17.30. Spotkanie towarzystwa Przyjaciół ASD i rodzin osób powołanych

o godz. 18.30 w domu katechetycznym.

 1. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią wielkanocną (trasa ks. proboszcza) od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 do 18.00. Co 15 min Komunia św. Droga Krzyżowa z komunią św. I piątkową dla młodzieży o godz. 19.00. (Przypominamy o obowiązku uczestnictwa młodzieży przygotowującej się do bierzmowania). Spowiedź dla młodzieży od godz. 18.30 do 19.30.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.30, 17.30 i 19.00.
 3. I sobota miesiąca. Msza św. w int. Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 7.00. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.30.

Spotkanie dla Żywego Różańca po nabożeństwie.

Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią wielkanocną (trasa ks. wikariusza) od godz. 8.00.

Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 10:00

 1. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca, przypadający w najbliższy czwartek.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca.
 3. Parafia organizuje:
 • Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży naszej parafii w Lipnicy Murowanej, od 1 do 9 sierpnia. Jest to ośrodek Caritasu w Pieninach. Zapisy w zakrystii. Koszt 550 zł.
 • Autokarowy wyjazd na nocne czuwanie na Jasna Góre w poniedziałek 6 maja. Powrót we wtorek o godzinie 9.00. Zapisy w zakrystii.
 1. CARITAS przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece paschaliki na stół wielkanocny (koszt 7 zł). Zachęcamy do nabywania wartościowych książek na prezenty wielkanocne.
 2. Z okazji Świąt wielkanocnych zachęcamy do włączenia się w pomoc żywnościową i artykuły czystości dla osób w trudnej sytuacji w naszej parafii. Paczki można składać do niedzieli palmowej w zakrystii lub biurze parafialnym.
 3. Męska Droga Krzyżowa na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu w najbliższy piątek o godzinie 19.30. Nasza parafia jest odpowiedzialna za niesienie Krzyża przy 7 stacji.
 4. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 5. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • śp. Halina Nowicka, mieszkała przy ul. Rozwadowskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu w Głuszynie.
 • śp. Leokadia Kuźnicka, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

ks.proboszcz Janusz Molewski