NIEDZIELA

     ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO   

              31.05.2020 r.

 1. Dzisiaj koniec okresu wielkanocnego. Ksiądz Arcybiskup przedłuża czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020r. Przyjęcie Komunii Świętej Wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.
 2. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 3. I Czwartek miesiąca. Adoracja i spowiedź św. od godz. 17:00 do 18:00. Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o odz. 17:30. Msza św. o godzinie 18.00 w intencji nowych i świętych powołań do służby kapłańskiej i zakonnej. W intencji tych wszystkich kapłanów, którzy posługiwali nam w ciągu naszego życia. Na tę Mszę sw. w sposób szczególny zapraszamy ministrantów i ich rodziców.
 4. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych – trasa ks. proboszcza i ks. wikariusza od godz. 8:00. Prośba o zgłoszenie telefoniczne, w biurze lub zakrystii. (Tylko do osób zgłoszonych udadzą się kapłani). Spowiedź I piątkowa od godz. 16:00 do 18:00 (co 20 min. komunia św.). Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:30. Msza św. I piątkowa dla młodzieży o godz. 19:00. Zapraszamy także uczniów klas VII i VIII (ze względu na zbliżający się termin bierzmowania).
 5. I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Żywego Różańca, Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci i Ojczyzny o godz. 7:00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30.
 6. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę, 6 czerwca o godz. 10:00.
 7. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w przyszłą niedzielę.
 8. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa Ks. Abp od fizycznej obecności we Mszy św. w kościele. Od dzisiaj nie obowiązują już limity osób przebywających w kościele. Obowiązują nadal maseczki i roztropne odległości między osobami.
 9. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w najbliższy czwartek.
 10. Parafia organizuje jednodniowy wyjazd maturzystów na Jasną Górę w intencji o szczęśliwe zdanie matury i mądry wybór drogi życiowej. Zainteresowanych proszę o kontakt do wtorku z ks. wikariuszem.
 11. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek do 21:00 w kaplicy.
 12. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszym kościele są transmitowane przez internet. Codziennie różaniec o godz. 20:30. W czerwcu Litania do NSPJ codziennie w łączności ze Msza św. wieczorną.
 13. Dokończenie Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii, który został przerwany na skutek pandemii. Wznowienie katechezy, w środę 3 czerwca o godz. 19:00 i poniedziałek 8 czerwca o godz. 18:30 w kościele.
 14. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w niedzielę 13 czerwca, odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16:30 w kościele.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można ją nadal składać  w kościele do skarbony lub przez konto bankowe parafialne. Dziękujemy za ofiary składane na renowację polichromii, remont domu parafialnego i figurę św. Jana   Pawła II. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 16. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 17. Odeszła do wieczności śp. Zyta Tomaszewska, mieszkała przy ul. Klimontowskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na cmentarzu parafialnym w Szamotułach.

Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski