NIEDZIELA PALMOWA

MĘKKI PAŃSKIEJ

              5.04.2020

 

 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy władzy, Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanych dekretów oraz dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.
 2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 31 marca br., nakazuje, by „w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń”:
  • do dnia 11 kwietnia br. (Wielka Sobota) – nie więcej niż 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny.
  • od dnia 12 kwietnia br. (Niedziela Zmartwychwstania) – nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny.

Powyższe limity w najbliższych dniach mogą ulec zmianie. Należy śledzić bieżące zarządzenia władz państwowych i się do nich dostosować.

 1. We wszystkich Mszach Świętych i nabożeństwach sprawowanych w naszym kościele od dzisiaj można uczestniczyć poprzez stronę internetową.
 2. Dzisiaj w Niedzielę Palmową, Msze Św. w naszym kościele o stałych godzinach.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, Msze Św. codziennie do środy włącznie – rano
  i wieczorem. Spowiedź pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą Św. lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
 4. TRIDUUM PASCHALNE:
  1. Wielki Czwartek – Transmisja Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.

Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja indywidualna do godz. 21:00.

 • Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 8:00 – transmisja Drogi Krzyżowej. Uczestniczących zachęcamy do uczczenia w trakcie tego nabożeństwa krzyży, które posiadamy w naszych domach. O godz. 15:00,
w godzinie śmierci Pana Jezusa  – transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia, początek 9 dniowej nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Transmisja Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18:00. Tegoroczna adoracja Krzyża niech posiada formę Liturgii Domowej. Po Liturgii możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23:00.

 • Wielka Sobota – od godz. 7:00 adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu. O godz. 8:00 transmisja modlitwy brewiarzowej. Transmisja adoracji dla dzieci przy Grobie Pańskim o godz. 11:00. O godz. 15:00 transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia. Transmisja Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Składa się na nią: Liturgia Światła; Liturgia Słowa; Liturgia Chrzcielna
  i Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna. Świece – Paschaliki, które zapalimy podczas Liturgii można nabywać w zakrystii kościoła. Zapalimy je również podczas śniadania Wielkanocnego i zaniesiemy na groby naszych bliskich. Tegoroczną Procesję Rezurekcyjną zastąpi uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła. Towarzyszyć temu będzie bicie dzwonów.
 1. Pierwsze Święto Wielkanocne – Transmitowane Msze Św. według godzin porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o godz. 18:00. Komunia Święta Wielkanocna będzie udzielana także w przerwach po Mszach Św. o godz. 9:30: 11:00 i 12:30 do godz. 14:00.
 2. Tegoroczna święconka będzie miała charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Teksty błogosławieństwa można pobrać ze strony swietawdomu.pl lub
  w formie papierowej z kościoła.
 3. W Drugie Święto Wielkanocne Msze Św. transmitowane o stałych godzinach według porządku niedzielnego.
 4. Coroczną daninę diecezjalną można składać przez konto parafialne zamieszczone na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na remont polichromii
  w naszym kościele i remont domu katechetycznego. Bóg zapłać!
 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej przez zakup e-wydania Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 6. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Krystyna Maciejewska, mieszkała przy
  Miechowskiej, Jej pogrzeb odbył się we wtorek na naszym cmentarzu. Śp. Anna Klawiter, mieszkała przy ul. Starołęckiej, Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Śp. Wiktor Straśko, mieszkał przy ul. Kotwiczej, Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski