Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła

13.XI.2016 r.

 1. Dzisiaj:
 • Gościmy alumna Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium.
 • Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 • Dziś rozpoczynamy modlitwę z nowymi wymieniankami rocznymi przed Mszą św. o godz. 7.30 i 9.30. Są one jeszcze przyjmowane w Biurze Parafialnym.
 1. Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dzisiaj po wieczornej Mszy św. Następnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.45.
 2. Spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania: chłopacy w poniedziałek o godz. 19.00 a dziewczyny w czwartek o godz. 19.00.
 3. Maltańczycy ze Stowarzyszenia Doktryny Chrześcijańskiej SDC zapraszają chłopców z I klasy Gimnazjum na spotkania formacyjne i gry w każdy wtorek od godz. 17.00 do 18.00 w salkach.
 4. Krąg biblijny we wtorek o godz. 19.00 poprowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 5. Nowenna do Św. Antoniego w łączności ze Mszą św. we wtorek o godzinie 18.00.
 6. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 18.30.
 7. W sobotę: Spotkanie dla ministrantów o godz. 10.00, Schola dziecięca o godz. 10.00, kandydaci na ministrantów o godz. 11.00, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00.
 8. Kolejna niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Kończy ona również Rok Święty. W łączności z każdą Mszą świętą odmówimy Jubileuszowy Akty przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zwieńczeniem uroczystości będzie wielbienie po wieczornej Mszy św., na które wszystkich serdecznie zapraszamy z młodzieżą.
 9. Za tydzień w związku z trzecią niedzielą miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy świętych będą przeznaczone na prace remontowe, konserwatorskie w kościele oraz cmentarnej kaplicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym parafialne inwestycje.
 10. W kolejny poniedziałek, 21 listopada podczas Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego proboszcza ks. Janusza z okazji Jego imienin.
 11. Uwaga Panowie! Zapraszamy mężczyzn i młodzież męską na spotkanie z p. Jackiem Pulikowskim w środę, 23 listopada o godz. 19.30 na temat „O MĘSKOŚCI – PO MĘSKU”. Pan Jacek Pulikowski jest autorem książek o tematyce rodzinnej, małżeńskiej, ojcowskiej; to wybitny mówca i praktyk.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne we wtorek.
 14. Odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Czesława Mikołajczak. Mieszkała przy ulicy Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę; śp. Danuta Stoga, mieszkała przy ulicy Starołęckiej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00 a następnie pogrzeb na Cmentarzu Miłostowo. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

ks. proboszcz Janusz Molewski