Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

6.XI.2016 r.

 1. Dzisiaj:
 • Poświęcenie książeczek dzieciom I komunijnym podczas Mszy św. o godzinie 11.00.
 • O godzinie 16.00 zapraszamy do kościoła na wieczornicę za ojczyznę i koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu zespołów muzycznych „Consonans” i „Staropolan”.
 • Rogale świetomarcińskie po wszystkich Mszach św. rozprowadza Caritas parafialna.
 • Różaniec za zmarłych o godzinie 17.30.
 • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 1. Spotkanie dla młodzieży klas I gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania we wtorek, dziewczęta o godzinie 17.30. Chłopcy o godzinie 18.30.
 2. Nowenna do Św. Antoniego w łączności ze Mszą św. we wtorek o godzinie 18.00.
 3. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 18.30.
 4. Od czwartku codziennie w łączności ze Msza św. wieczorną nowenna przed jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt zostanie uroczyście dokonany w parafiach w całej Polsce w niedziele Chrystusa Króla, 20 listopada.
 5. Święto Niepodległości w piątek, 11 listopada. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 w intencji Ojczyzny i o godzinie 18.00. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na Stolicę Apostolską. Tego dnia jest dyspensa od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 6. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 7. W sobotę próba chórku o godz. 10.00. Nie ma zbiórek dla ministrantów ani kandydatów oraz spotkania OAZY Dzieci Bożych.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy alumnów z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 9. Różaniec za zmarłych do niedzieli 13 listopada codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki za zmarłych można składać do skarbony przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Wymienianki roczne są przyjmowane w Biurze Parafialnym.
 10. Są prowadzone prace remontowe i renowacyjne w kaplicy cmentarnej. W minionym tygodniu w kościele zostały oczyszczone elementy marmurowe: ołtarza, ambony, sedila i podstawy tabernakulum. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można nabywać książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 12. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne we wtorek.
 13. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Kazimiera Szaroleta. Mieszkała przy ulicy Niżańskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek na naszym cmentarzu. Msza św. w kościele o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

ks. proboszcz Janusz Molewski