Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

9.X.2016 r.

 

 1. Dzisiaj:
  • Po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, pomoc stypendialną dla młodzieży z uboższych rodzin.
  • Poświęcenie różańcy dzieciom klas III, przygotowujących się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godzinie 11.00
  • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godzinie 19.00 w kościele (po wieczornym różańcu). Dzieci w ramach integracji wyjeżdżają na Lednicę w sobotę o godzinie 9.00 sprzed kościoła. Powrót o godzinie 14.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł. (autokar + posiłek).
 3. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w każdą środę po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby dorosłe. „Przyjdzie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”.
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
 • klasy I gimnazjum we wtorek, dziewczęta o godzinie 17.30, chłopcy o godzinie 18.30
 • klasy III gimnazjum; dziewczęta w piątek o godzinie 19.00, chłopcy w sobotę o godzinie 8.00.
 1. Msza św. w łączności z nabożeństwem fatimskim w czwartek o godzinie 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Jest to ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku.
 2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy w kwietniu przyszłego roku zapraszamy na spotkanie z organizatorem, przedstawicielem Biura Podróży w czwartek o godzinie 19.30 w domu katechetycznym. Organizator prosi o wpłatę I raty w wysokości 1000zł.
 3. Męski Różaniec z konferencją w piątek o godzinie 20.00. Po różańcu możliwość wspólnej herbaty w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy mężczyzn naszej parafii.
 4. W sobotę: Schola dziecięca o godz. 10.00, zbiórka ministrantów szkoły podstawowej i klas I gimnazjum o godz. 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00, kandydaci na ministranta o godz. 11.00.
 5. W przyszłą III niedziele miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne, renowację polichromii w kościele i remont kaplicy cmentarnej.
 6. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci – od poniedziałku do piątku codziennie o godzinie 17.00. Dla dorosłych – od poniedziałku do piątku codziennie po wieczornej Mszy św., w soboty i niedziele o godzinie 17.30. dzieci zachęcamy do udziału w konkursie różańcowym.
 7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dla ministrantów i dzieci w dniach 21 i 22 października, wyjazd w piątek o godz. 14.00, powrót w sobotę wieczorem. Koszt 80 zł, zapisy w zakrystii.
 1. Przychodnia MedPolonia przy ulicy Starołęckiej 42 w dniu 15 października zaprasza na  Białą Sobotę podczas której w godzinach od 8.00 do 12.00 będzie można bezpłatnie wykonać badania oraz odbyć konsultacje u lekarzy różnych specjalizacji. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 2. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Genowefa Szaroleta. Mieszkała przy ulicy Pińczowskiej.  Pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Śp. Stefan Jankowski, mieszkał przy ulicy Kotwicza, pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Eugeniusz Drewniak, mieszkał przy ulicy Masztowej. Msza św. i pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. proboszcz Janusz Molewski