Parafialny Zespół Caritas (PZC)

Dobro jest jedyną rzeczą, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.

Parafialny Zespół Caritas działa w naszej Parafii od wielu lat. Kierując się znaczeniem słowa CARITASczyli miłość do bliźniego, pracujemy na rzecz naszych parafian i wspieramy Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Organizujemy pomoc rodzinom i osobom samotnym będącym w trudnej sytuacji materialnej.

Akcje PZC: 

• ,,Wieńce Adwentowe” – członkowie PZC własnoręcznie wykonują wieńce, które następnie rozprowadzają w Parafii w I Niedzielę Adwentu. Uzyskany dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla chorych.

• ,,Tytka Charytatywna ” – zbiórka żywności i artykułów chemicznych, które przed świętami zostają przekazane wszystkim potrzebującym.

• ,,Drzewko Adwentowe ” – świąteczne paczki dla kilkunastu dzieci z biednych rodzin.

• Prowadzenie zbiórki żywności w Biedronce (Rondo Starołęka ) przed świętami Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

• ,,Tornister pełen uśmiechów” – wyprawki szkolne dla potrzebujących dzieci.

• Rozdzielanie żywności pochodzącej z programu unijnego.

Tradycją stała się również sprzedaż rogali świętomarcińskichkremówek papieskich oraz świec Caritas na wigilijne stoły, z których dochód przeznaczany jest na paczki dla chorych z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Członkowie PZC pomagają również w organizacji: festynu parafialnego, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Chorego, półkolonii i innych.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nasza pomoc!

Zapraszamy wszystkich potrzebujących pomocy, jak również osoby dysponujące odrobiną wolnego czasu, aby zechcieli go poświęcić w szczytnym celu.