Ogłoszenia Parafialne

XXIX  Niedziela Zwykła

           16.X.2016 r.      

 1. Dzisiaj:
  • Ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne; renowacje polichromii w kościele i remont kaplicy cmentarnej.
  • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca we wtorek o godzinie 16.45 w domu katechetycznym
 3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
 • klasy I gimnazjum we wtorek, dziewczęta o godzinie 17.30, chłopcy w sobotę o godzinie 9.45 zbiórka i wyjazd do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Powrót o godzinie 18.00. Prosimy o oddanie w zakrystii formularzy z pozwoleniem od rodziców.
 • klasy III gimnazjum; dziewczęta w piątek o godzinie 19.00, chłopcy w sobotę o godzinie 8.00.
 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzący ks. prof. Janusz Nawrot.
 2. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w każdą środę po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby dorosłe. „Przyjdzie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”.
 3. Autokarowa pielgrzymka ministrantów i dzieci naszej parafii do Częstochowy w piątek. Zbiórka o godzinie 14.00 przy kościele. Powrót w sobotę o godzinie 20.00. Prosimy o zabranie prowiantu na piątek. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 80 zł. Resztę dopłaca parafia.
 4. W sobotę: Schola dziecięca o godz. 10.00,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00.
 5. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, bez względu na staż na „Randkę małżeńską” w najbliższą sobotę na godzinę 19.00 w domu katechetyczny. Zapewniamy dobrą kawę i dobry film. Organizator – wspólnota Domowego Kościoła.
 6. Spotkanie „Wspólnoty Modlitewnej dla Singli” w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym. Są to spotkania jeden raz w miesiącu, organizowane przez diecezję. Opiekunem duchowym jest ks. Adam Pawłowski.
 7. W przyszła niedzielę przypada Światowa Niedziela Misyjna. Ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tace są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Podczas Mszy św. o godzinie 12.30 będzie śpiewał chór kameralny Cappella Musicae Antigua Orientalis. Po Mszy św. półgodzinny koncert.
 8. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci – od poniedziałku do piątku codziennie o godzinie 17.00. Dla dorosłych – od poniedziałku do piątku codziennie po wieczornej Mszy św., w soboty i niedziele o godzinie 17.30. dzieci zachęcamy do udziału w konkursie różańcowym.
 9. W poniedziałek 31 października odbędzie się Korowód Świętych, już dzisiaj zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału i przygotowania przebrania. Korowód rozpocznie się o godzinie 16.30 przy szkole podstawowej nr 63 i zakończy balem wszystkich świętych w domu katechetycznym.
 10. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można nabywać książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Rajmund Norbert. Mieszkał przy ulicy Kieleckiej.  Pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. proboszcz Janusz Molewski